Korzystanie z internetu okresowo - da się?


(Renka22) #1

Witam. Zastanawiam się jak pogodzić to, że chce korzystać z Internetu przez 3 miesiące każdego roku (w okresie wakacyjnym między studiami) ale jednocześnie bez limitu na transfer danych (tak więc karty odpadają) ? Mogę się nawet związać wieloletnią umową - do 4 lat co dałoby czystych 12 miesięcy użytkowania ale do ***** z tego co widzę żadna firma nie oferuje takiej elastycznej umowy... Myślałam też nad podłączeniem się do sieci lokalnej tyle, że oczywiście nie znam żadnego admina w mojej okolicy żeby się dogadać.... Co proponujecie?

 

Trochę więcej kultury wypowiedzi proszę// semtex.


(roobal) #2

Kiedyś w TP była możliwość wykupienia łącza i opłata za czas korzystania, czyli korzystasz - płacisz, nie korzystasz - nie płacisz, jednak takie łącze było opłacalne przy sporadycznym korzystaniu, np. godzinę dziennie. Podejrzewam, że takiej oferty już nie ma (mogła nie znaleźć odbiorców), ale możesz popytać w Orange, może jednak się uchowała. Możesz też rozważyć skorzystanie z darmowego internetu Aero2, szybkością może nie powala, a jedyny limit, jeśli dobrze kojarzę, to trzeba się co godzinę rozłączyć z siecią.


(kill649) #3

Aero2 (www.aero2.pl) do końca 2016 roku za darmo. Brak limitów ale ograniczenie prędkości do 512kbps i rozłączanie z siecią co 60 minut. Oczywiście z możliwością wznowienia połączenia. 


(Renka22) #4

Tak, o Aero 2 słyszałam, tyle że z tą prędkością nie można oglądać filmów a mi zależy właśnie na takim "normalnym" internecie do wszystkiego, tyle że na 3 miechy :frowning: W Orange najkrótsza umowa trwa 12 miesięcy...


(roobal) #5

Do takich zastosowań raczej niczego nie znajdziesz. Pozostaje Ci chyba tylko internet mobilny, albo korzystanie z hot spotów. Jeśli w domu korzystasz np. z Netii lub innego operatora, który tworzy sieć Fon, możesz zalogować się na dowolnym hot spocie do sieci Fon.


(Madafaker) #6

Lokalni dostawcy nie oferują zawierania umów na czas nieokreślony ??

Wtedy ze stosownym wyprzedzeniem oficjalnie składasz pisemną rezygnację...i tak w kółko...


(Kpc21) #7

Najszybciej właśnie jaki lokalny dostawca, może coś jednak się znajdzie.

 

Tam masz do czynienia z człowiekiem, a nie z korporacją, tak więc jest spora szansa, że taką umowę z tobą podpiszą.


(Renka22) #8

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :slight_smile: Najkorzystniejsze oferty jakie znalazłam - nieprzekraczające 50 zł na miesiąc i na czas nieokreślony  przy prędkości 30 mb/s to : www.petrotel.pl/klienci-indywidualni/promocje/internet-dla-studenta (tu niestety tylko w Płocku) i www.vectra.pl/paczki/konfigurator/internet + koszt instalacji 99 zł Chyba jedyne wyjście przeliczając opłacalność w skali roku... Wychodzi poniżej 250 zł a na kartach z mobilnym chyba zużyłabym tyle w miesiąc.  :?  


(lith) #9

To ostro te filmy musiałabyś oglądać ja bym brał jakiś mobilny na kartę. Biorąc pierwszą z brzegu ofertę:

Weźmy np. pakiet za 75 zł miesięcznie, z tego dychę poświęcamy na 'nielimitowany transfer w nocy'  i masz (jak dobrze rozumiem) i masz miesięcznie 9,5 GB w dzień i nielimitowane w nocy. Przy odrobinie samodyscypliny- staranie się ściągać większych rzeczy w nocy spokojnie można komfortowo z takiego internetu korzystać. Do tego ze względu na to, że wakacje, to może sie przydać tez na wyjeździe, a że modem będzie przecież leżał pod ręką cały rok to zawsze można nawet w ciągu roku akademickiego jak bedzie taka potrzeba zasilic konto za kilka zł i skorzystać z neta gdzieś poza domem. 

 

A jak nie to pokombinować z internetem w komórce, może zamiast brać osobny modem opłaciłoby się w komórce jakieś pakiety dodatkowe włączać na czas wakacji i korzystać z niej jak z modemu. 


(tomeeek64) #10

A może Mobile Vikings - przy każdym doładowaniu dostajesz 2 GB transferu internetowego? Teraz są startery po 5 zł. Kupujesz sobie 1 starter i dostajesz 2 GB. Rozmawiasz ze znajomym i kupujesz kolejny starter za 5 zł, a przy zakupie podajesz e-mail z którego kupiłeś 1 starter. I za 10 zł masz: 2 GB Internetu na każdej karcie (4 GB razem) i 2 GB bonusowego Internetu za wpisanie e-maila z pierwszego zakupu jako polecającego (już masz 6 GB). Z każdym kolejnym starterem zyskujesz 4 GB Internetu za 5 zł :stuck_out_tongue: Dodatkowo masz doładowania za 19 zł każde, czyli płacisz 10 zł. a masz:

  • 6 GB Internetu;
  • 4000 SMSów do wszystkich sieci za darmo;
  • 57 zł na kontach telefonicznych.

 

Kody rabatowe na starter za 5 zł dostępne na Facebooku na profilu Mobile Vikings Polska.


(muph19) #11

ciekawe zagadnienie:) jeżeli bez limitu ma być to polecam dogadać się z ziomkiem zapłacić mu z góry i zrutować łącze na wifi i odebrać w domu :slight_smile: