Korzystanie z internetu okresowo - da się?

Witam. Zastanawiam się jak pogodzić to, że chce korzystać z Internetu przez 3 miesiące każdego roku (w okresie wakacyjnym między studiami) ale jednocześnie bez limitu na transfer danych (tak więc karty odpadają) ? Mogę się nawet związać wieloletnią umową - do 4 lat co dałoby czystych 12 miesięcy użytkowania ale do ***** z tego co widzę żadna firma nie oferuje takiej elastycznej umowy… Myślałam też nad podłączeniem się do sieci lokalnej tyle, że oczywiście nie znam żadnego admina w mojej okolicy żeby się dogadać… Co proponujecie?

 

Trochę więcej kultury wypowiedzi proszę// semtex.

Kiedyś w TP była możliwość wykupienia łącza i opłata za czas korzystania, czyli korzystasz - płacisz, nie korzystasz - nie płacisz, jednak takie łącze było opłacalne przy sporadycznym korzystaniu, np. godzinę dziennie. Podejrzewam, że takiej oferty już nie ma (mogła nie znaleźć odbiorców), ale możesz popytać w Orange, może jednak się uchowała. Możesz też rozważyć skorzystanie z darmowego internetu Aero2, szybkością może nie powala, a jedyny limit, jeśli dobrze kojarzę, to trzeba się co godzinę rozłączyć z siecią.

Aero2 (www.aero2.pl) do końca 2016 roku za darmo. Brak limitów ale ograniczenie prędkości do 512kbps i rozłączanie z siecią co 60 minut. Oczywiście z możliwością wznowienia połączenia. 

Tak, o Aero 2 słyszałam, tyle że z tą prędkością nie można oglądać filmów a mi zależy właśnie na takim “normalnym” internecie do wszystkiego, tyle że na 3 miechy :frowning: W Orange najkrótsza umowa trwa 12 miesięcy…

Do takich zastosowań raczej niczego nie znajdziesz. Pozostaje Ci chyba tylko internet mobilny, albo korzystanie z hot spotów. Jeśli w domu korzystasz np. z Netii lub innego operatora, który tworzy sieć Fon, możesz zalogować się na dowolnym hot spocie do sieci Fon.

Lokalni dostawcy nie oferują zawierania umów na czas nieokreślony ??

Wtedy ze stosownym wyprzedzeniem oficjalnie składasz pisemną rezygnację…i tak w kółko…

Najszybciej właśnie jaki lokalny dostawca, może coś jednak się znajdzie.

 

Tam masz do czynienia z człowiekiem, a nie z korporacją, tak więc jest spora szansa, że taką umowę z tobą podpiszą.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :slight_smile: Najkorzystniejsze oferty jakie znalazłam - nieprzekraczające 50 zł na miesiąc i na czas nieokreślony  przy prędkości 30 mb/s to : www.petrotel.pl/klienci-indywidualni/promocje/internet-dla-studenta (tu niestety tylko w Płocku) i www.vectra.pl/paczki/konfigurator/internet + koszt instalacji 99 zł Chyba jedyne wyjście przeliczając opłacalność w skali roku… Wychodzi poniżej 250 zł a na kartach z mobilnym chyba zużyłabym tyle w miesiąc.  :?  

To ostro te filmy musiałabyś oglądać ja bym brał jakiś mobilny na kartę. Biorąc pierwszą z brzegu ofertę:

http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-4glte-modem/

Weźmy np. pakiet za 75 zł miesięcznie, z tego dychę poświęcamy na ‘nielimitowany transfer w nocy’  i masz (jak dobrze rozumiem) i masz miesięcznie 9,5 GB w dzień i nielimitowane w nocy. Przy odrobinie samodyscypliny- staranie się ściągać większych rzeczy w nocy spokojnie można komfortowo z takiego internetu korzystać. Do tego ze względu na to, że wakacje, to może sie przydać tez na wyjeździe, a że modem będzie przecież leżał pod ręką cały rok to zawsze można nawet w ciągu roku akademickiego jak bedzie taka potrzeba zasilic konto za kilka zł i skorzystać z neta gdzieś poza domem. 

 

A jak nie to pokombinować z internetem w komórce, może zamiast brać osobny modem opłaciłoby się w komórce jakieś pakiety dodatkowe włączać na czas wakacji i korzystać z niej jak z modemu. 

A może Mobile Vikings - przy każdym doładowaniu dostajesz 2 GB transferu internetowego? Teraz są startery po 5 zł. Kupujesz sobie 1 starter i dostajesz 2 GB. Rozmawiasz ze znajomym i kupujesz kolejny starter za 5 zł, a przy zakupie podajesz e-mail z którego kupiłeś 1 starter. I za 10 zł masz: 2 GB Internetu na każdej karcie (4 GB razem) i 2 GB bonusowego Internetu za wpisanie e-maila z pierwszego zakupu jako polecającego (już masz 6 GB). Z każdym kolejnym starterem zyskujesz 4 GB Internetu za 5 zł :stuck_out_tongue: Dodatkowo masz doładowania za 19 zł każde, czyli płacisz 10 zł. a masz:

  • 6 GB Internetu;
  • 4000 SMSów do wszystkich sieci za darmo;
  • 57 zł na kontach telefonicznych.

 

Kody rabatowe na starter za 5 zł dostępne na Facebooku na profilu Mobile Vikings Polska.

ciekawe zagadnienie:) jeżeli bez limitu ma być to polecam dogadać się z ziomkiem zapłacić mu z góry i zrutować łącze na wifi i odebrać w domu :slight_smile: