Korzystanie z niezabezpieczonych sieci Wlan

Na forum jestem już dość długo ale jakość nigdy nie interesowałem się sieciami “radiowymi” aczkolwiek teraz zakupiłem palmtopa, w 80% wykorzystywany jest do nawigacjii a że posiada “wlan” to czasami chciałbym korzystać na nim z internetu i teraz pytanie: czy korzystanie z niezabezpieczonych prywatnych sieci jest legalne? a jeżeli już korzystam z takiej sieci to czy mój “mini komp” jest “widoczny” u “dostawcy” neta?. Np korzystając z nawigacji tomtom przy załączonym wifi nie mam możliwości wybierania “sieci” , tomtom nawiązuje połączenie z pierwszą lepszą niezabezpieczoną siecią czy to prywatną czy ogólnie dostępną więc w takim przypadku jestem nieświadomy ingerencji w prywatną sieć. A zapomniałem napisać że korzystanie z sieci dotyczy Holandii gdzie prawie w każdym miejscu palmtop wykrywa od kilku do kilkunastu niezabezpieczonych sieci wifi.

Tylko że to nic nie wprowadza do tematu, jeżeli są to HotSpoty(darmowy internet) to możesz się łączyć i korzystać.

Jeżeli dostawca to raczej internet po podłączeniu nie będzie dostępny…

Ja bym korzystał czy legalne czy nie… Ale raczej do tych sieci do których się podepniesz bez problemów to jest to HotSpot, no chyba że w Holandii nie szanują internetu :slight_smile: