Korzystanie z Pixlr a prawa autorskie


(Ania457) #1

Witam,

mam pytanie dotyczące praw autorskich.

Zastanawiam się czy korzystając z programu http://www.pixlr.com łamię prawa autorskie, jeżeli na stworzonym najpierw w edytorze (także pixlr -> http://pixlr.com/editor/) białym polu naniosę przy użyciu wersji express (http://pixlr.com/express/) napis, korzystając przy tym z np. dwóch czcionek (także dostępnych na pixlr express) i dodając naklejkę (ang. sticker/ również dostępne na pixlr express), a później użyję go jako logo swojego bloga to będzie to złamanie praw autorskich?

Chodzi mi konkretnie o to, czy mogę wykorzystać samą grafikę, ale nie umieszczając tam żadnego zdjęcia?

Wiem, że program pixlr ma bezpłatną licencję, że można go używać w "zwykłej" wersji do przeróbki zdjęć i tworzenia grafiki, ale czy to tyczy się również wersji express, gdzie dostępne są różne obrazki, filtry, czcionki? czy można skorzystać z tego wszystkiego właśnie w celu skonstruowania logo na bloga?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Ania


(Agatonster) #2

ania457 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(rafi84tek) #3

ania457 ,

niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, gdyż nie chcę czytać licencji tego programu.

Mogę Ci za to polecić lekturę - klik, opisującą kilka darmowych programów do edycji i obróbki zdjęć (w tym na licencji freeware, bez ograniczeń co do komercyjnego wykorzystania).

R.