Kość pamięci RAM!

(Miszel024) #1

dzisiaj dostałem nową kość pamięci Kingston 1GB... wyciągnąłem dwie stare kości które miałem 256 i 256 (też kingstona) i umieściłem nową... gdy uruchomiłem komputer ... nic się nie działo (ekran nie odpowiadał)... nie było "startowego" "pip" - klawiatura nie działała ... nic ...tylko zasilanie kompa było właczone.... stwierdziłem że coś mogłem przypadkowo odłączyć... jednak wszystko było w porządku... postanowiłem więc uruchomić kompa jeszcze raz... i uruchomił się prawidłowo... w AIDA32 sprawdziłem czy kość pamięci została "ustalona" i ku mojemu zdziwieniu okazało się , pamięć ...owszem została "odnaleziona" natomiast , komputer nie odnalazł kości ...tak jakby jej tam nie było... po kilku minutach - komputer się zawiesił ... po zresetowaniu było to samo - nie odpowiadał ...tak samo jak na początku... :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Po powrocie do starych kości wszystko działa sprawnie i dobrze.... :?

O co w tym chodzi ?? :? sprawdzałem wcześniej w necie i wychodzi...wychodziło na to...i po konsultacjach z informatykami ,że ta kość bedzię bez problemu działać na moim kompie.....

O co chodzi?? Proszę o porady (pomoc :D) :?

Moja płyta główna -->MSI 645 Combo (MS-6737)

ta nowa kość pamięci ---> Kingston

KVR333X64C25/1G

1GB PC2700 CL2.5 184 - Pin DIMM

(To Dane z pudełka)

(system) #2

Spróbuj włożyc do drugiego slotu.

(Miszel024) #3

...wątpie czy to pomoże...no ale spróbuje...jeszcze ktoś ma jakieś pomysły co to może być:confused: ??

(Marcus35) #4

Ten typ kości będzie "chodzić" z twoją płytą główną, ale czy ta konkretna nie jest przypadkiem uwalona na to nie ma już żadnej pewności. Zwłaszcza że jak włożyłeś stare to wszystko wróciło do normy

(tomilipin) #5

Jeśli poprzednie kości miałeś innego typu niż tą nową to sprawdź ustawienia na płycie głównej. U mnie jest rząd zworek, które trzeba wyjąć lub przełożyć żeby płyta obsługiwała SD lub DD.

A może coś w BIOSie trzeba by ustawić?

(PaPuX) #6

Czy kość ma chipy po obu stronach laminatu czy tylko po jednym??

Stare kości mają po obu czy po jednym??

(Miszel024) #7

te chipy ma po dwóch stronach....

Złączono Posta : 05.02.2007 (Pon) 21:54

a stare po jednej

(matfeusz) #8

Zresetuj BIOS'a! To powinno pomóc!

(Miszel024) #9

a jak się resetuje biosa??

(Gen Salvador) #10

poszukaj odpowiedniej zworki na płycie głównej, ewentualnie po prostu wyciągnij bateryjkę na kilka minut z mobo i włóż z powrotem

(matfeusz) #11

Najlepiej wez instrukcje z plyty glownej i odszukaj gdzie znajduje sie zworka JCMOS : Clear COSM data Jumper (przewaznie jest w okolicacg kosci biosu i bateri) w instrukcji ustaw na Clear CMOS i to chyba tyle pozniej zmien zpowrotem ustaw jak bylo zalacz kompa i nacisnij DEL zeby wejsc do biosa.

(Miszel024) #12

ok....sprobuje.... jeszcze jakieś ewentualne pomyły/podpowiedzi :D??