Kość pamięci w notebook - jaka?

Witam, mam notebooka asusa r101-blk031s, mam w nim kość pamięci asint DDR 2 - 800 model: ssy2128m8-jge3, kupiłem pamięć ad2s667b2g5-s a-data ddr 2 667 (5) 2gx16 so-dimm. Czy ta 2 pamięć nie będzie mi muliła komputera, czy nie spaki mi się komp itp itd

To ten? http://www.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_PC_1 … ifications

Takie pytanie powinieneś zadać przed zakupem.

tak to ten, jak włożyłem tą kość 2 gb do kompa jak naradzie działa wcięcia ma takie same jak w tej 1 gb karcie, tylko jest różnica 667 / 800, sprzedawca tez stwiedził że powinna działać,

Dziwne, że polecił Ci wolniejszą kość :slight_smile: Ciekawy sprzedawca. Jeśli pamięć przejdzie memtesty, bios ustawił jej odpowiednie parametry i nie będzie sypało bluescreenami to będzie działać. Ja jednak przy zakupie wolałbym mieć dwie kości taktowane tą samą częstotliwością.

system odpalił ok. zandych blue, właśnie chodzi mi o te taktowanie 667 / 800 czy z kompem mi nic nie bedzie sie działo i tak mam tylko 1 slot na 1 karte ram

Pokaż zakładkę Memory z programu CPU-Z.

type ddr3

size 2040 mbytes

channels single

cas# latency cl : 5,0 clocks

rash to cas# delay 5 clocks

ras# precharge 5 clocks

cycle time 15 clocks

row fresh cycle time 44 clocks

command rate 2t

elo320320 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.