Kości RAM- BIOS nie znajduje części pamięci

Witam.

 

Kupiłem dzisiaj dodatkową kość RAM (2gb) do mojego komputera, instalacja nie sprawiła mi problemu, jednak po uruchomieniu komputera BIOS pokazuje że nadal jest 3GB zamiast 4. Przeglądając inne fora nie mogłem nic znaleźć, a opcja memory hole- memory remap jest w moim BIOSie nie dostępna. System pokazuje mi: Zainstalowana pamięć: 4GB (dostępne: 3GB). Mój system operacyjny to Windows 7 x64. 

 

PS. Obie kości są pasujące do mojej płyty głównej.

 

Mój sprzęt to:

 

-procesor Intel Pentium Dual Core E2200

msconfig - rozruch - zaawansowane “maksymalna pamięć” zobacz czy masz tam coś wpisane jakby co odznacz.

W Biosie wciśnij CTRL+F1, Włączy się tryb zaawansowany i wtedy poszukaj opcji “memory remap”

Niestety, ale nic z tych w/w sposobów nie pomogły.

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/motherboard_memory_ga-945gcm-s2l.pdf

Ale przecież, gdyby nie było obsługiwane, nie odnalazłoby w ogóle tych 2GB pamięci, a system i programy widzą że RAM-y są 2GB. 

Sprawdź dokładnie czy dobrze wcisnąłeś kość w gniazdo, czy zatrzaski które trzymają kość dokładnie się zamknęły. Miałem dokładnie taką samą sytuację zakładałem kość z głową pod biurkiem gdzie stoi komputer gdy nie mogłem odnaleźć pamięci w komputerze wyjąłem kompa z pod biurka jak się okazało kość wcisnąłem pod skosem, wyjąłem założyłem z powrotem dokładnie i miałem po kłopocie komp od razu wykrył dodatkową pamięć.