Kości RAM

Witam,
Mam do was pytanie czy jeżeli zamontuje te 2 kości ram z tą 1 kością to czy będą jakieś problemy czy nie? Chodzi mi o to czy będą jakieś błędy itp czy będzie działał komputer po prostu lepiej.


I jeżeli bym mógł to w jakich slotach najprawdopodobniej?

Nie wiemy jaki model płyty głównej, więc nie wiemy jakie sloty, choć jak DDR4 to możliwe że sloty 2 i 4 się pierwsze obstawia. Czy zadziałają razem: tak, nie , być może. W teorii tak, w praktyce zdarza się inaczej od czasu do czasu. Wzrost wydajności? Tak, nie, być może. Nie wiemy do czego potrzebujesz.

Komputer jest do gier, Z tymi slotami to źle napisałem bardziej chodziło mi o to czy jeżeli już zamontuje właśnie 2 i 4 (tak jak jest przeważnie) to czy ma to znaczenie gdzie umieszczę 3. Mogę spróbować je umieścić i sprawdzić czy działają i w razie czego je po prostu wyjąć i nic się nie stanie? Jak bym je zamontował to jakimi aplikacjami mógłbym sprawdzić czy nie ma żadnych błędów itp?

Jak będzie coś nie tak z RAM to od razu się zorientujesz bez żadnych aplikacji. Komputer będzie się wieszał, samoczynnie resetował, wywalał BDSy lub w ogóle się nie uruchomi,.

Na pewno obniżysz taktowanie tej pierwszej do poziomu tych obu. W grach raczej wyższe się przydaje.

Czyli co nie opłaca się montować dodatkowych 8? Myślałem że będzie to opłacalne bo w zalecanych wymaganiach systemowych gry pokazane jest 16 GB RAM

Opłaca się i to bardzo. Raz że będziesz miał więcej pamięci a dwa że będziesz miał dual channel bo aktualnie masz single. Dual da ci jakieś 10 klatek na sekundę więcej.

I tak masz niskie taktowanie. Jak to już masz, wstaw i przetestuj.
P.S. Dualu mieć nie bedziesz bo do tego albo dwie albo cztery kości.
W grach dual niewiele daje patrz testy.

Zależy jaka reszta sprzętu i gra. Zakładając, że masz minimum coś z ostatnich 5 lat, z 6 rdzeniami fizycznymi/8 logicznymi i kartę powiedzmy równą lub lepszą od 1650Super, to rozbudowa do 16 GB jest wskazana. Przy starszym sprzęcie zysk będzie mniejszy, bo reszta specyfikacji będzzie powodowała kłopoty.

Czyli co wsadzić i zobaczyć czy nie ma ewentualnych błędów jak nie będzie to zostawić i będzie chociaż te parę klatek więcej?
Gdy będą błędy to będę mógł stracić jakieś dane/ inne podzespoły będą mogły się zepsuć? Czy to tylko będzie powodować wyłączanie się systemu itp?

Teoretycznie będzie, i zwykle jest zysk. W praktyce niska liczba klatek zależy zwykle od najsłabszego elementu. 8 GB jest małą ilością, ale jeżeli karta jest do niczego (np. gt 1030), to i 64GB RAM nic nie pomogą.

Szansa na jakiekolwiek uszkodzenia, poza zawieszaniem systemu, wynosi tyle, co na złamanie nogi w łazience we własnym domu. :wink: Czyli bez paniki.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.