Kosiarka - Nie odpala

Witam,

Mam maly problem z takim “traktorkiem” kosiarka, model Partner P115T92 :slight_smile:

Wiem ze to nie forum od takich spraw ale to jedyne forum z duza spolecznoscia jakie znam a i blueconnect nie pozwala mi na szukanie innych for z powodu slabej predkosci … :slight_smile:

Problem polega na tym ze pewnego dnia po koszeniu, (2-3 dni temu) odstawilem go do garazu i niby wszystko ok, ale gdy nastepnego dnia probowalem go zapalic, rozrusznik nie zaczal sie krecic, bylo jedynie takie “dyng” po przekreceniu kluczyka w stacycje… za kazdym razem gdy proboje go odpalic jest to samo. Bezpiecznik caly, olej i paliwo jest, akumulator naladowany. Na silniku ma takie kolo, ktore przy zapalaniu i w trakcie prac sie kreci, teraz ani drgnie. Nie mam pojecia co to, moja znajomosc w tym temacie to wielkie 0 :slight_smile: Gdyby ktos mogl znac przyczny prosze o pomoc :slight_smile: aha, swieca tez jest cala :wink: Marka Electrolux Partner :slight_smile: z gory dzieki za pomoc i przepraszam za brak polskich znakow, ciagle niemiecki laptop z niemieckim windowsem :slight_smile:

Pozdrawiam, putineq.

sprawdź styki na akumulatorze, może zaśniedziały. Jeśli tak to weź coś ostrego i trzeba zeskrobać tą warstwę

to co kolega wyżej lub sprawdz czy kable do akumulatora nie są gdzieś przerwane

Bardzo możliwe że siadł rozrusznik(szczotki itp.)

pisze że akumulator naładowany - stawiam też na rozrusznik-szczotki lub styki .A iskra na świecy jest? #-o

Jeżeli rozrusznik nie kręci to iskra jest mało ważna…

Ma to jakieś biegi? Czy automat? Jeśli ma biegi to na “pych” spróbuj!

Ma biegi, ale sprzeglo dziala jak chamulec :slight_smile: A na biegu nie chce jechac. Na popych nie da rady. Akumulator pelny, kable cale, iskra jest :slight_smile: Co to moze jeszcze byc? I co to sa te szczotki w rozruszniku, drogie? :slight_smile: Sory, ale nie mam mozliwosci szukania na googlach bo net siada co chwile, ledwo tu wszedlem :slight_smile:

Pozdrawiam i Dziekuje, putineq

szczotki to takie coś co łączy komutator(wirnik) ze stojanem idzie do tego prąd i tworzy iskrę itd.szczotki ma np. wiertarka.mogły się zedrzeć lub zawiesić-walnij młotkiem w rozrusznik może pomoże :smiley:

Szczotki(jeżeli dopasujesz jakieś)nie są drogie…rozkręć rozrusznik i wyczyść wirnik papierem ściernym sprawdź stan szczotek jeżeli są zdarte wymontuj je i idź do sklepu z takimi częściami aby dokupić jeżeli będą.

Witam.

Kręć kluczykiem jak zwykle zapalasz i zarazem stukaj delikatnie młotkiem po rozruszniku- tylko delikatnie i nie po stykach!! Sprawdź przewód masowy na silniku.

Dobra rozrusznik rusza i kreci ale nie chce zapilic. Swieca cala, paliwo idzie. Co to moze byc w takim razie jeszcze ? :slight_smile: