Kosz dla karty SD

Witam

 

Dołożyłem do tableta kartę microSD żeby używać jej stale jako dodatkowy dysk. Jak usuwam z niej pliki, to nie są one przenoszone do kosza tylko od razu trwale kasowane. Wiem, że system nie przenosi plików do kosza z dysków wymiennych, ale czy nie dało by się coś zrobić, może w rejestrze coś zedytować, żeby system traktował tą kartę jak zwykły twardy dysk i dodał do niego kosz?

Kosz otrzymuje każdy dysk (partycja) na której jest MBR (sektor rozruchowy), niezależnie od interfejsu (ATA, SATA, USB), typu dysku (Podstawowy, Wymienny) i systemu plików (FAT12, FAT16, FAT32, NTFS). Jeśli utworzysz na pendrivie MBR w momencie usuwania jakiegoś pliku kosz się sam utworzy. MBR to jakieś 500 MB dodatkowo pewnie stworzą się inne foldery systemowe jak np. System Volume Information.

ale koledze chodzi o tablet a nie o komputer.

a jeśli chcesz aby pliki były kasowane z funkcją kosza to musisz zmienić explorator plików.

np esfile explorer posiada opcję kosza, można ją wł/wył

PS chyba że masz to pod WP to nie wiem. nie napisałeś jaki system. chodź pewnie właśnie WP, ale może analogicznie jakiś inny explorator plików?

System mam Windows 8.1.

Usunołem patycję i utworzyłem nową (podstawową) ale dalej jest tak samo. Jak utworzyć na niej MBR ?

Poczytaj to http://support.microsoft.com/kb/300415/pl  http://support.microsoft.com/kb/69013/pl  Myślę, że najlepszym wyjściem jest zakup nośnika z rekordem MBR

“Myślę, że najlepszym wyjściem jest zakup nośnika z rekordem MBR” ?

Polecam GParted (UEFI - x64).

Usuwałem partycje i tworzyłem nową już kilkoma programami, także systemowym DISKPART według instrukcji na tej stronie i dalej jest tak samo, partycja działa normalnie, ale kosza jak nie było tak niema dalej.