Kosz dla karty SD


(Gandhi) #1

Witam

 

Dołożyłem do tableta kartę microSD żeby używać jej stale jako dodatkowy dysk. Jak usuwam z niej pliki, to nie są one przenoszone do kosza tylko od razu trwale kasowane. Wiem, że system nie przenosi plików do kosza z dysków wymiennych, ale czy nie dało by się coś zrobić, może w rejestrze coś zedytować, żeby system traktował tą kartę jak zwykły twardy dysk i dodał do niego kosz?


(Leoncio) #2

Kosz otrzymuje każdy dysk (partycja) na której jest MBR (sektor rozruchowy), niezależnie od interfejsu (ATA, SATA, USB), typu dysku (Podstawowy, Wymienny) i systemu plików (FAT12, FAT16, FAT32, NTFS). Jeśli utworzysz na pendrivie MBR w momencie usuwania jakiegoś pliku kosz się sam utworzy. MBR to jakieś 500 MB dodatkowo pewnie stworzą się inne foldery systemowe jak np. System Volume Information.


(kamil004) #3

ale koledze chodzi o tablet a nie o komputer.

a jeśli chcesz aby pliki były kasowane z funkcją kosza to musisz zmienić explorator plików.

np esfile explorer posiada opcję kosza, można ją wł/wył

PS chyba że masz to pod WP to nie wiem. nie napisałeś jaki system. chodź pewnie właśnie WP, ale może analogicznie jakiś inny explorator plików?


(Gandhi) #4

System mam Windows 8.1.

Usunołem patycję i utworzyłem nową (podstawową) ale dalej jest tak samo. Jak utworzyć na niej MBR ?


(Leoncio) #5

Poczytaj to http://support.microsoft.com/kb/300415/pl  http://support.microsoft.com/kb/69013/pl  Myślę, że najlepszym wyjściem jest zakup nośnika z rekordem MBR


(KAZDAN63) #6

“Myślę, że najlepszym wyjściem jest zakup nośnika z rekordem MBR” ?

Polecam GParted (UEFI - x64).


(Gandhi) #7

Usuwałem partycje i tworzyłem nową już kilkoma programami, także systemowym DISKPART według instrukcji na tej stronie i dalej jest tak samo, partycja działa normalnie, ale kosza jak nie było tak niema dalej.