Kosz - jak odhaczyć opcję "nie przenoś plików do kosza i..."

(Coratka) #1

Wiem, że to może nie jest właściwy dział, ale szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie ten temat powinien mieć swoje miejsce. Potrzebuję jak najszybszej pomocy. Mianowicie - jak mogę odhaczyć opcję we właściwościach "kosza" o nazwie: "nie przenoś plików do kosza i natychmiast kasuj pliki po ich usunięciu". ? nie wiem, co mnie podkusiło, żeby to zaznaczyć :cry: bardzo, bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

(Ascent) #2

Jaki masz system? W Windows 7 wystarczy zaznaczyć opcję "Rozmiar niestandardowy", a zaznaczenie "Nie przenoś plików do kosza" od razu znika, czyli w tym przypadku nie da się odhaczyć opcji - wybierasz jedną bądź drugą możliwość. Na XP i Viście pewnie jest podobnie :slight_smile:

@EDIT

Napisz, jaki masz system?

W Windows 7 wygląda to tak:

28854714346013750077_thumb.jpg

(Coratka) #3

problem jest taki, że nie widzę to takiej opcji...

(K Oleszczuk) #4

Problem jest taki że nie piszesz jaki masz system

(Coratka) #5

XP. sorry

(marcin82) #6

Oczywiście poradę przerób tak, żeby włączała "Kosz" (hasiok):

http://www.pcworld.pl/news/73474/Bez.po ... Kosza.html .

Do rejestru dostaniesz się poleceniem:

Start -> Uruchom -> [wpisz] regedit.exe

(Coratka) #7

dzięki za pomoc, na razie jeszcze nie udało mi się nic szczególnego z tym zrobić, bo niestety moja wiedza na temat tajników komputera nie jest zbyt szeroka. Pozdrawiam :wink:

pokerose , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(K Oleszczuk) #9

kosz,właściwości,dysk lokalny,tam powinno być.

(pawcio1212) #10

to tam musi być ale nie wszystkie pliki pójdą do kosza nie wiem jakie jest ograniczenie alce chyba 2gb więc takie od razu usunie

(Coratka) #11

no niestety jeszcze tego nie rozgryzłam, a w rejestrze wolałabym nie grzebać... ale dziękuję za pomoc :slight_smile:

(Leon$) #12

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile: