"Kosz na dysku D jest uszkodzony Czy chcesz opróżnić kosz?"

co do tych nieotwieralnych plików, to mam tak:

Nie wiem po co chcesz wejśc do zarzadzania dyskami ale skoro poprzez klik na Zarządzanie dyskami nie działa to wypróbuj dwie następne metody.

  1. Kliknij na Uruchom ,(Jest tam gdzie Zarzadzanie.) i wpisz diskmgmt.msc. no i potem OK
  2. Jak to nie zadziała to tam gdzie lupa wpisz zarządzanie komputerem potem uruchom jako administrator a w otwartym oknie wybierz Zarzadzanie dyskami.

Co do kosza to to jest folder systemowy o nazwie $RECYCLE.BIN. Jest na kazdej partycji a zobaczyć go można jesli w opcjach odhaczysz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

Co do zarządzania dyskami zadziałało, ale chodziło mi o kosz nie na dysku twardym (nawet nie wiem czy taki istnieje)

dysk D

Folder Kosz jest na każdym dysku (partycji)

ok. A jak odnaleźć na innej partycji?

e, dobra sory już wiem po prostu czytałem na szybko i nie zauważyłem

Kosz na dysku D jest uszkodzony Czy chcesz opróżnić kosz
Cos takiego dzieje się gdy na konkretnym dysku (tu D:) jest uszkodzony folder $RECYCLE.BIN i jego powiazania.
Naprawa zwykle polega na skasowaniu tego folderu i zrestartowaniu komputera.
Pod warunkiem że windows jest sprawny.
No ale ty piszesz ze

Pytanie. Pliki z Kosza czy pliki pliki z dysku (to nie to samo)

na dysku

Zacznij od tego ze na dysku D: nie wykonujesz zdnej operacji.
Wejdz w wiersz poleceń (administrator) i wpisz.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth potem enter.
Następnie:
sfc /scannow.

To powinno ponaprawiać pliki systemowe.
Następnie zainstaluj sobie jakiś program do odzysku danych np.Recuve i spróbuj to co skasowałes odzyskać. Czy sie uda? gwarancji nie ma. Zależy czy nadpisane lub strimowane.

Ponieważ zrzut z Zarządzania dyskami skierowałeś do mnie, to spróbuj uruchomić komputer bez tego dysku 1 TB, czyli po prostu odłącz mu kabel sygnałowy od płyty głównej.
Istotne, czy komputer w ogóle wystartuje i czy system będzie działał normalnie?
W ten sposób zabezpieczysz nieczynny dysk 1 TB przed utratą zawartości, a na dysku 120 GB można wtedy bezpiecznie wykonać ewentualne czynności naprawcze.

Dobrze, właśnie tak zrobię.

a, właśnie, mam 1 dysk ale podzielony na 2 partycje

vvvfdfs

Nie wiem o co chodzi! Pytałem czy komputer wystartuje tylko z dysku 120 GB?

z partycji? tak.

Nie z partycji lecz po prostu z dysku 120 GB. Wybiera sie przecież do startu nie partycje lecz dysk jako całość.