"Kosz na dysku D jest uszkodzony Czy chcesz opróżnić kosz?"

Wyskakuje mi takie okienko co chwilę i nie wiem co zrobić, raz wybrałem opcję “tak” i usunęły mi się niektóre pliki na tym dysku. Po 1. czy da się je przywrócić? A po 2. jak zrobić żeby to okno już nie wyskakiwało? Tam były naprawdę ważne pliki.

Ad 1. Czy da się przywrócić pliki, nie wiem!
Ad 2. Jeśli uda się operacja przywracania(?), to skopiować ważne zasoby na inny nośnik (partycję) i usunąć w systemowym Zarządzaniu dyskami partycję D lub zawartość dysku D, bo nie wiem czy to jest tylko partycja, czy dysk fizyczny D? Następnie w Zarządzaniu dyskami na nowo utworzyć partycję w tym samym miejscu.
Dobrze by było, gdybyś pokazał tutaj bieżący obrazek Zarządzania dyskami, np:

Zrzut%20ekranu%202021-03-23%20184348

ok za chwilę pokażę, a dysk nie jest systemowym.

ale jak to mam wyszukać sorry że nie wiem

PPMyszy na Menu Start (o ile to Windows 10?) i z menu kontekstowego wybrać Zarządzanie dyskami.

No klikam ale nic nie wyskakuje.

To niedobrze! Chodzi mi o tę małą, białą ikonkę Microsoftu. OK? Na niej PPMyszy.

no właśnie tak robię.

tutaj klikam i nic

Wobec tego Klik na “lupce” (szukanie) i tam wpisz “Zarzadzanie dyskami”. Ale swoją drogą coś mi się już nie podoba stan systemu, skoro PPM na ikonce Microsoftu nie działa.

no nic nie ma :frowning_face:

No jeśli nic nie ma, to wątpliwości co do stanu systemu potwierdzam. Nie wiem co radzić. Chciałem zobaczyć jak usytuowana jest ta partycja/dysk D.

czyli koniec?

Jeżeli system uszkodzony to zostaje reinstalacja.

Z mojej strony tak, koniec, bo nie chcę narażać Cię na jeszcze większe problemy z systemem.
@D35CART35 ma właściwie rację. Twój system musiał być mocno “grzebany”.

dobrze

mi pisze w menadżerze urządzeń że stan dobry.

Menadżer Urządzeń nie ma nic do oceny stanu systemu. Informuje jedynie o stanie urządzeń/podzespołów komputera i ich sterowników.

1 polubienie

a ok rozumiem.

czyli zostało przeinstalowanie?