Kosz pełny ale pusty - jak odblokować/usunąć wiszące pliki?

(_tommy_) #1

Witam.

Problem był już poruszany na forum ale z racji problemu postanowiłem zasięgnąć pomocy.

Mam problem z usunięciem czegoś co zostało w Koszu. Nie wiem co się dzieje, nic nie pomaga, komendy programy, tryb awaryjny i komendy, usuwanie folderu RECYCLER ... nic.

koszh.jpg

Będę wdzięczny za podpowiedź jak walczyć z takim syfem ... :expressionless:

System: Windows XP SP3 / świeży

Ochrona: Norton Internet Security 2011

Pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Hej,

Zastosuj najprostsze rozwiązanie - utwórz jakikolwiek pliki, wrzuć go do kosza. Następnie otwórz kosz, zaznacz element, który usunąłeś i z menu wybierz Usuń. Po tym zabiegu ikonka kosza zmieni się na poróżniony i nie powinno być problemów z podobnym komunikatem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(deFco247) #3

windows-kosz-problem-usunieciem-plikow-t411216.html#p2633447

(_tommy_) #4

Żaden ze sposobów nie działa.

Poza tym mam komunikat o uszkodzonym koszu na C.

Teraz pytanie : jak go naprawić? :expressionless:

(Grzech U007) #5

Sprawdzałeś czy nie ma błędów na dysku? Jeśli nie uruchom checkdisk i do dzieła.

(Alien279) #6

Osobiście bym jeszcze spróbował tak:

1. Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr ... 12240.html

2. Wyszukaj folder/plik na komputerze z włączoną opcja plików ukrytych i systemowych, który pokazuje się w komunikacie błędu przy opróżnianiu kosza. I gdy znajdziesz..

3. ..z menu kontekstowego, przy pomocy tego programu spróbuj usunąć.

(_tommy_) #7

kosza2.jpg

I co dalej? ;]

Mam zainstalowanego Unlockera ale on nic mi nie da, już go używałem. Jak zapewne czytałeś pliki są niewidoczne w koszu mimo, że kosz jest pełny (patrz obrazek z 1posta).

Nie można usunąć zadnego pliku z tych co są niby w koszu. Stąd moje pytanie jak to zrobić używając niestandardowych metod ...

(Alien279) #8

http://support.microsoft.com/kb/297760/pl

(_tommy_) #9

Powiedz mi co ja mam zrobić?

1. ok, zmieniałem litery dysków ale C nie był ruszany :expressionless:

2. mam SP3 dla XP więc niewiem ocb ...

3. nie przypominam sobie abym miał cokolwiek wspólnego z programem Citrix

4. "Ten problem może wystąpić, jeśli nastąpi odwołanie do dysku logicznego, który jest dyskiem NTFS, i operacja porównania uprawnień zakończy się błędem."

No to co mam jeszcze zrobić? Format mnie tylko ratuje?

:expressionless:

Okazuje się teraz, że na C kosza w ogóle nie mam, jest zepsuty. I nie wiem jak go naprawić ... :expressionless:

Pozdrawiam.

Dobranoc.

(deFco247) #10

Start -> Uruchom... -> cmd

Wpisz polecenie: chkdsk C: /R

Po wydaniu polecenia powinna pojawić się informacja o potrzebnym restarcie systemu. Po restarcie partycja systemowa powinna zostać sprawdzona i znalezione błędy naprawione.

(_tommy_) #11

deFco , zrobiłem jak napisałeś, kosz naprawił się ale nadal jest problem z plikami...

kosza3.jpg

Używałem wszystkiego co znam i nic. Nawet usuwanie trybie awaryjnym nic nie daje.

Już naprawdę mam na myśli format bo nic mi do głowy nie przychodzi :expressionless:

(deFco247) #12

Próbowałeś metody z użyciem Inherit (link w moim pierwszym poście)?

(_tommy_) #13

Naturalnie, że próbowałem. Cały czas stosuję się do pomocy wg opisu.

InHerit umieściłem na C i przeciągnąłem folder RECYCLER na pobrany wcześniej plik.

Dalej nic. Może robię coś nie tak?

(deFco247) #14

Sprawdź to jeszcze na folderach RECYCLER znajdujących się na innych partycjach.

PS. Wstawiaj normalne screeny, bo na wszystkich niewiele da się przeczytać.

(_tommy_) #15

Dziękuję :wink:

Jestem dozgonnie wdzięczny za pomoc.

Na razie działa jak się należy.

Pozdrawiam :slight_smile: