Kosz pełny ale pusty - jak odblokować/usunąć wiszące pliki?

Witam.

Problem był już poruszany na forum ale z racji problemu postanowiłem zasięgnąć pomocy.

Mam problem z usunięciem czegoś co zostało w Koszu. Nie wiem co się dzieje, nic nie pomaga, komendy programy, tryb awaryjny i komendy, usuwanie folderu RECYCLER … nic.

koszh.jpg

Będę wdzięczny za podpowiedź jak walczyć z takim syfem … :expressionless:

System: Windows XP SP3 / świeży

Ochrona: Norton Internet Security 2011

Pozdrawiam.

Hej,

Zastosuj najprostsze rozwiązanie - utwórz jakikolwiek pliki, wrzuć go do kosza. Następnie otwórz kosz, zaznacz element, który usunąłeś i z menu wybierz Usuń. Po tym zabiegu ikonka kosza zmieni się na poróżniony i nie powinno być problemów z podobnym komunikatem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

windows-kosz-problem-usunieciem-plikow-t411216.html#p2633447

Żaden ze sposobów nie działa.

Poza tym mam komunikat o uszkodzonym koszu na C.

Teraz pytanie : jak go naprawić? :expressionless:

Sprawdzałeś czy nie ma błędów na dysku? Jeśli nie uruchom checkdisk i do dzieła.

Osobiście bym jeszcze spróbował tak:

  1. Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr … 12240.html

  2. Wyszukaj folder/plik na komputerze z włączoną opcja plików ukrytych i systemowych, który pokazuje się w komunikacie błędu przy opróżnianiu kosza. I gdy znajdziesz…

  3. …z menu kontekstowego, przy pomocy tego programu spróbuj usunąć.

kosza2.jpg

I co dalej? ;]

Mam zainstalowanego Unlockera ale on nic mi nie da, już go używałem. Jak zapewne czytałeś pliki są niewidoczne w koszu mimo, że kosz jest pełny (patrz obrazek z 1posta).

Nie można usunąć zadnego pliku z tych co są niby w koszu. Stąd moje pytanie jak to zrobić używając niestandardowych metod …

http://support.microsoft.com/kb/297760/pl

Powiedz mi co ja mam zrobić?

  1. ok, zmieniałem litery dysków ale C nie był ruszany :expressionless:

  2. mam SP3 dla XP więc niewiem ocb …

  3. nie przypominam sobie abym miał cokolwiek wspólnego z programem Citrix

  4. “Ten problem może wystąpić, jeśli nastąpi odwołanie do dysku logicznego, który jest dyskiem NTFS, i operacja porównania uprawnień zakończy się błędem.”

No to co mam jeszcze zrobić? Format mnie tylko ratuje?

:expressionless:

Okazuje się teraz, że na C kosza w ogóle nie mam, jest zepsuty. I nie wiem jak go naprawić … :expressionless:

Pozdrawiam.

Dobranoc.

Start -> Uruchom… -> cmd

Wpisz polecenie: chkdsk C: /R

Po wydaniu polecenia powinna pojawić się informacja o potrzebnym restarcie systemu. Po restarcie partycja systemowa powinna zostać sprawdzona i znalezione błędy naprawione.

deFco , zrobiłem jak napisałeś, kosz naprawił się ale nadal jest problem z plikami…

kosza3.jpg

Używałem wszystkiego co znam i nic. Nawet usuwanie trybie awaryjnym nic nie daje.

Już naprawdę mam na myśli format bo nic mi do głowy nie przychodzi :expressionless:

Próbowałeś metody z użyciem Inherit (link w moim pierwszym poście)?

Naturalnie, że próbowałem. Cały czas stosuję się do pomocy wg opisu.

InHerit umieściłem na C i przeciągnąłem folder RECYCLER na pobrany wcześniej plik.

Dalej nic. Może robię coś nie tak?

Sprawdź to jeszcze na folderach RECYCLER znajdujących się na innych partycjach.

PS. Wstawiaj normalne screeny, bo na wszystkich niewiele da się przeczytać.

Dziękuję :wink:

Jestem dozgonnie wdzięczny za pomoc.

Na razie działa jak się należy.

Pozdrawiam :slight_smile: