Koszt budowy strony?

Witam ile kosztuje zbudowanie strony? a potem jej prowadzenie? profesjonalne i nieprofesjonalne?

wolny strzelec 200-1000zł

firma 1000zł w górę…

Za mało informacji podałeś…

a jakie informacje jeszcze potrzebne??

Interesuje mnie koszt wykonania strony ?

Koszt prowaszenia jej np za miesiac ?

Bardziej mnie interesuje wolny strzelec

o jakim charakterze to ma być stronka ? domowa z kilkoma podstronami , czy wielki portal z autorskim cms’em itp.

stronka np zakladów kosmetycznych z galeriami mozliwym logowaniem sie na strone bezposrednim kontaktem meilowym na platnym profesjonalnym serwerze.

Możesz dać ogłoszenie na zlecenia.przez.net , albo napisać kuba(małpka)stealth(dot)xip(dot)pl. :slight_smile:

ale zle to odebrałeś ta kaska ma być dla mnie i chcę się zorientować ile za taką usługe można wolać? :smiley:

Aha , ok :mrgreen: , myślę że z 500-700zł mógłbyś wziąć. Ale to bardziej zależy od Ciebie na ile wyceniasz swoje umiejętności.

ale ta cena miesieczna jednorazowa czy jaka ?? i ile za samą budowe wiesz tak okolo?? :slight_smile:

Podałem cenę za wykonanie strony czyli jednorazowo. Musisz sobie policzyć ile zajmie Ci czasu projekt graficzny , ile pocięcie , potem zakodowanie. Wszystko zależy od Twoich umiejętności i czasu w jakim wykonasz całe zlecenie.

a jak dużego serwerai mysql potrzebje pod forum i c to jest usługa Quota bo z forum jeszcze nie mam doczynienia

Możesz założyć darmową stronę z podstronami bez żadnych opłat na serwisie http://www.vgh.pl

skoro ma zrobić stronę dla firmy/zakładu to odpada darmowy serwer i nie obędzie się zapewne bez kupna stosownej domeny (chyba że już firma takową posiada).

wykonanie strony podstawowej z kilkoma podstronami to koszt 500-1000zł w zależności o stopnia trudności szaty graficznej.

Kazdy kolejny element jak logowanie, panel administracyjny to dodatkowy koszt. Myślę że w granicach 1000-1500 zł za całość.

A jeśli do tego do Ciebie należy zapewnienie serwera to dolicz koszty serwera (może być home.pl - bardzo dobre serwery - podstawowy pakiet to 366zł na rok).

po zrobieniu strony jeśli będą chcieli dalej współpracować możesz za “opiekę” nad stroną brać jakąś opłatę miesięczną stałą + dodatki jeśli będą chcieli pilnej pomocy lub coś nowego na strone (nowy dział).

Miesięcznie polecałbym brać np. 10 zł / 1h, gdyż stałem opłaty raczej nikt nie zapłaci, bo nie zawsze jest co na stronie robić.