Koszt malowania jednego elementu karoserii

Witam,

wiem, że to nie forum motoryzacyjne, ale nie chce mi się za bardzo zakładać konta na takim forum tylko po to aby zapytać o taką rzecz. A na pewno znajdzie się tutaj ktoś kto mi powie :slight_smile:

Dzisiaj jadąc ulicą (było już ciemno), drogę zajechała mi pewna pani - przez co bok mojego auta jest obdarty i ma lekkie wgniecenie. Ogólnie to wgniecenie i obdarcie elementu nadkola, oraz obdarcie całych drzwi przednich i również lekkie wgniecenie. Tylne drzwi już prawie nie ucierpiały ale mają lekkie zarysowania.

Jest to bok prawy, a auto to Fiat Panda II.

Chciałbym zorientować się ile kosztuje naprawa wgniecenia ( nie jest duże ) drzwi i nadkola oraz lakierowanie tych dwóch elementów? Kolor srebrny metalic.

U mnie (Hyundai i30) mocno zarysowany i lekko wgniecony przedni błotnik to był koszt 400zł.

A drzwi ? Chociaż w mojej pandzie to pewnie ceny będą inne.

Wpisz do przeglądarki “lakierowanie samochodu-cennik” i studiuj. Ceny są różne w zależności od regionu, elementu, konkretnego zakładu, marki auta i.t.p. Myślę że znajdziesz coś co będzie zbliżone do twoich wymagań. Pozdrawiam.

Ja płaciłem 250 od elementu(robocizna+materiał)

na zlecenia przez net student pomaluje za 10zł wszystko…

średnio 200-300zl za malowanie biorą elementu

e sam sobie nie będę płacił :smiley:

Jutro pojadę do lakiernika bo już wyczaiłem 2 i rozeznam się co i jak.

jak drogę zajechała pani i wjechała w bok, to naprawa powinna być na jej koszt :slight_smile: wtedy jedziemy do najlepszego i najdroższego majstra

master_zonk6 , A jak ubezpieczyciel wypłaci/ł gotówką np. 1000 zł a naprawa będzie nas kosztowała 500? Też wybierać najdroższego majstra?

Dzisiaj dowiadywałem się ile by mnie to kosztowało, to znajomy mechanik powiedział, że mniej niż 1000zł nie będzie. Pojechałem do rzeczoznawcy i on powiedział mi 1500zł najmniej, jeśli zrobię trzy elementy, bo w sumie 2 drzwi powiedział, że też trzeba by zrobić. A w ubezpieczalni około 2000zł. Więc raczej pojadę do ubezpieczyciela i zgłoszę…

Weź daj jakieś foto tego jak to wygląda bo tak ciężko ocenić, drzwi i nadkola czyli z jednej strony przednie i tylnie nadkola + drzwi przód i tył? Jak mówie bez foto to ciężko coś powiedzieć.

Jak to samo nadkole z np przodu + przednie drzwi i ktoś woła po 1000-2000zł za robote, to ja bym na Twoim miejscu pojechał na szrot z jakiegoś dobrego egzemplarza przełożył drzwi + nadkole i tyle. Z ~50-100zł błotnik + ~150-200zł drzwi i nie ma co płakać, tylko pod kolor ten sam poszukać, choć jak nie jest mocne wgniecenie to może warto po naprawiać stare części, bez foto ani rusz.

A no i ceny podałem tak bardzo orientacyjnie bo wiadomo że to zależy od modelu samochodu, na jaki szrot pojedziemy, jak zagadamy itd.

@Grzesiek1 niestety foto nie mam jak wysłać. Uszkodzone jest przednie nadkole, i drzwi przód i tył. Źle mnie zrozumiałeś, bo płacić za naprawę będzie pani, która mnie przerysowała, a właściwie jej mąż.

A pisałem tutaj aby zorientować się co do cen :slight_smile:

No to jak oni będą płacić to jedź tam gdzie robią porzadnie a nie tanio i się ceną nie przejmuj, albo nawet jeśli samochod jest w miare nowy i bezwypadkowy naciskaj zeby te elementy wymienić na fabrycznie nowe a nie bawić się w klepanie, szpachlowanie, malowanie itd.