Koszt "sztucznego" zęba


(system) #1

Witam,

orientuje się ktoś ile może kosztować "sztuczny" ząb na stałe?

Czym się różni implant od mostka? Wie ktoś? Dzięki za info


(Jaroslaw Nijakowski) #2

Most jest to osadzenie sztucznego zęba na 2 sąsiednich po uprzednim oszlifowaniu zdrowych zębów (!)

Implant jest to wprowadzenie sztucznego korzenia do kości i na nim zamocowaniu korony za pomocą łącznika. (w tym przypadku sąsiednie zęby są nie ruszane i to jest duża zaleta tego rozwiązania.)

Sam stanąłem przed takim wyborem jak ty i po rozmowach z wieloma dentystami i profesorem na ten temat podjąłem decyzję na implanty. Główne powody to:

:arrow: Jest o wiele wytrzymalszy od mostu

:arrow: Nie są naruszane zdrowe zęby ( :!: )

:arrow: komfort taki że nie musisz jak w przypadku mostu dość często chodzić do dentysty i przyklejać go bo np. ugryzłeś coś twardszego.

Jest jeden minus implantów... ich cena. Jest to o wiele większy wydatek w porównaniu do mostu.

Cena implantu zależy od tego jakiej jest firmy, jakiego typu łącznik (metalowy czy kwarcowy-ten przepuszcza światło, które świeci na ząb co sprawia, że wygląda bardziej naturalnie), no i sama korona czy jest w 100% z porcelany czy na podbudowie metalowej( w tym przypadku nie ma sensu zakładać kwarcowego łącznika).

Cena tej najlepszej opcji czyli implant dobrej firmy + kwarcowy łącznik + korona w 100% z porcelany ~4000-6000zł

Nie pamiętam jakie były koszty w przypadku innego zestawu. Na pewno też implanty polskie są tańsze niż amerykańskie czy niemieckie.

Jeśli masz taką możliwość to wybieraj implant. Pamiętaj, że obojętnie co wybierzesz to zawsze jest to 2 ząb.


(system) #3

Aha dzięki za info :slight_smile:

Trochę drogie te implanty ale co robić :slight_smile:

Jako ze ja mam bardzo słabe zęby prze branie w dzieciństwie dużej ilości antybiotyków mostek w takim razie odpada.Myślę też nad zrobieniem całej szczęki(zamiast prawdziwych zębów>implanty) tylko dużo kasy wyjdzie :frowning: ale muszę bo jak wspomniałem mam strasznie słabe zęby:( Dzięki za info!


(Jaroslaw Nijakowski) #4

W takim przypadku nie robi się na zasadzie 1 ząb = 1 implant tylko wstawia się 6-8 (na poziom [góra albo dół]) implantów i na tym osadza szczękę. :wink:


(system) #5

I to wychodzi taniej a jeżeli 1 ząb=5000zł?


(Jaroslaw Nijakowski) #6

Tyle może kosztować jeśli robisz pojedynczy. Jeśli chodzi o robienie kilku (można np. 3 zęby na 2 implantach) i z pewnością będzie taniej ale jeśli chcesz wiedzieć jak to szczegółowo wygala to udaj się do dentysty który zajmuje się implantami.

I zadawaj jak najwięcej pytań. Wtedy dowiesz się czy dentysta z którym rozmawiasz faktycznie zna się na tym co robi.

Ja po rozmowie z profesorem który specjalizuje się w implantologii (dość daleko musiałem do niego jechać i też ceny miał kosmiczne) poszedłem do dentysty(w moim mieście), który jest dość młody stażem ale powiedział mi dosłownie to samo co profesor i to do niego poszedłem wykonać zabieg. Jestem szalenie zadowolony z jego pracy.