Koszt "sztucznego" zęba

Witam,

orientuje się ktoś ile może kosztować “sztuczny” ząb na stałe?

Czym się różni implant od mostka? Wie ktoś? Dzięki za info

Most jest to osadzenie sztucznego zęba na 2 sąsiednich po uprzednim oszlifowaniu zdrowych zębów (!)

Implant jest to wprowadzenie sztucznego korzenia do kości i na nim zamocowaniu korony za pomocą łącznika. (w tym przypadku sąsiednie zęby są nie ruszane i to jest duża zaleta tego rozwiązania.)

Sam stanąłem przed takim wyborem jak ty i po rozmowach z wieloma dentystami i profesorem na ten temat podjąłem decyzję na implanty. Główne powody to:

:arrow: Jest o wiele wytrzymalszy od mostu

:arrow: Nie są naruszane zdrowe zęby ( :!: )

:arrow: komfort taki że nie musisz jak w przypadku mostu dość często chodzić do dentysty i przyklejać go bo np. ugryzłeś coś twardszego.

Jest jeden minus implantów… ich cena. Jest to o wiele większy wydatek w porównaniu do mostu.

Cena implantu zależy od tego jakiej jest firmy, jakiego typu łącznik (metalowy czy kwarcowy-ten przepuszcza światło, które świeci na ząb co sprawia, że wygląda bardziej naturalnie), no i sama korona czy jest w 100% z porcelany czy na podbudowie metalowej( w tym przypadku nie ma sensu zakładać kwarcowego łącznika).

Cena tej najlepszej opcji czyli implant dobrej firmy + kwarcowy łącznik + korona w 100% z porcelany ~4000-6000zł

Nie pamiętam jakie były koszty w przypadku innego zestawu. Na pewno też implanty polskie są tańsze niż amerykańskie czy niemieckie.

Jeśli masz taką możliwość to wybieraj implant. Pamiętaj, że obojętnie co wybierzesz to zawsze jest to 2 ząb.

Aha dzięki za info :slight_smile:

Trochę drogie te implanty ale co robić :slight_smile:

Jako ze ja mam bardzo słabe zęby prze branie w dzieciństwie dużej ilości antybiotyków mostek w takim razie odpada.Myślę też nad zrobieniem całej szczęki(zamiast prawdziwych zębów>implanty) tylko dużo kasy wyjdzie :frowning: ale muszę bo jak wspomniałem mam strasznie słabe zęby:( Dzięki za info!

W takim przypadku nie robi się na zasadzie 1 ząb = 1 implant tylko wstawia się 6-8 (na poziom [góra albo dół]) implantów i na tym osadza szczękę. :wink:

I to wychodzi taniej a jeżeli 1 ząb=5000zł?

Tyle może kosztować jeśli robisz pojedynczy. Jeśli chodzi o robienie kilku (można np. 3 zęby na 2 implantach) i z pewnością będzie taniej ale jeśli chcesz wiedzieć jak to szczegółowo wygala to udaj się do dentysty który zajmuje się implantami.

I zadawaj jak najwięcej pytań. Wtedy dowiesz się czy dentysta z którym rozmawiasz faktycznie zna się na tym co robi.

Ja po rozmowie z profesorem który specjalizuje się w implantologii (dość daleko musiałem do niego jechać i też ceny miał kosmiczne) poszedłem do dentysty(w moim mieście), który jest dość młody stażem ale powiedział mi dosłownie to samo co profesor i to do niego poszedłem wykonać zabieg. Jestem szalenie zadowolony z jego pracy.