Koszt wymiany taśmy w D900i

Witam

Pytanie krótkie ile powinna kosztować wymiana taśmy w d 900i? Byłem w jednym z salonów ale myślę, że mnie naciągają więc proszę o odpowiedź.

Z góry dzięki

Nie powiem ci dokładnie ile bo nie jestem na bieżąco ale jak chcesz sprawdzić czy cię nie naciągają to najlepiej popytać w kilku serwisach i sprawdzić na allegro po ile chodzą te taśmy.

Oczywiście kupienie takiej taśmy na allegro i samodzielna wymiana wychodzi taniej niż oddanie do serwisu ale jeśli sama taśma jest dużo tańsza to możliwe że faktycznie cię naciągają.

ŻAL taśmy chodzą po 7zł a oni chcieli za wymianę 50zł !!

Tylko jeszcze trzeba uważać na to że w niektórych modelach tel na taśmie są wlutowane pewne elementy i wtedy najlepiej kupić taśmę z elementami (będzie trochę droższa od tej bez elementów) chyba że jesteś specem od lutowania milimetrowych elementów.

Poza tym w niektórych przypadkach i tak trzeba coś zlutować więc jeśli masz zamiar samemu wymienić taśmę najlepiej najpierw sprawdzić jak to wygląda w środku czy se poradzisz z tym.

Oryginalna taśma na hurtowni kosztuje 35zł plus do tego wymiana, a wyżej wspomniane taśmy za 7zł to można sobie darować!

To co zamówić tą taśmę za 7zł i dać im ją do wymiany czy dać im 5 dych???

PS: Wiem, że jest takie powiedzenie co tanie to drogie ale co w tej za 7 zł jest nie tak?

PPS: Taśmy z wlutowanymi elementami chodzą 15zł-25zł to co taką kupić czy jednak tą z salonu?? (a poszukam gwarancji :))

Dobra znalazłem gwarancję :slight_smile:

Nie wiem czy to przejdzie, mogą powiedzieć że nie zamontują ci jej montują bo nie wezmą odpowiedzialności że nie działanie poprawne tel na niej i że mogą ci jedynie zamontować swoją za którą oczywiście zapłacisz.

W galerii to może być jedynie punkt sprzedaży w którym co najwyżej przyjmą tel do naprawy (o ile tel jest jeszcze na gwarancji), jak pójdziesz do głównego salonu Plusa to możesz poprosić o tel zastępczy (dadzą jakiś badziew ale lepiej mieć coś niż nic)

Ja bym kupił tą z elementami i sam wymienił lub poszukał znajomego który by to umiał zrobić.