Koszty naprawy komputera w domu

(Los_Emilos) #1

Ciekawi mnie ile za naprawę komputera w domu biorą ludzie którzy w jakimś tam stopniu się na tym znają.

(Sk91) #2

To zależy co się popsuło.

(eyeti) #3

Hehe jeszcze rok temu u mnie w Siemiatyczach za instalację oprogramowania koleś zawalił stówkę.

Ale głupi wtedy byłem #-o

(Kolmar) #4

Mniej niż 50zł nie wypada :wink:

(Maney691) #5

W Słupsku:

Naprawy softu - 30-50zł (np. postawienie windy + stery - 50zł)

Naprawy hardware - j.w + koszty części

Jak daleko do klienta to jeszcze z 20zł za dojazd :slight_smile:

(fiesta) #6

Dokładnie, koszty dojazdu krzyknie co najmniej 10 zł, 1 roboczo godzina przynajmniej koło 40-50 zł + koszty części zamiennych i rachunek masz prosty. Dla znajomych koszty dzieli się przez połowę lub wykonuje się usługę za symbolicznego browarka :wink:

(Los_Emilos) #7

Dzięki za pomoc. Pokaże tylko jeszcze to co znalazłem w google.pl

http://netform.pl/cennik.htm

http://www.serwiskomputera.neostrada.pl … ennik.html

Nie wiem czy płakać czy się śmiać bo niektóry poważniejsze rzeczy są droższe.

(Sk91) #8

Ale powiedzcie szczerze, komputer to nie samochód, tutaj jak coś się zepsuje to oprogramowanie a jak jakiś Hardware to tylko wymiana no chyba że wentylator czy Dvd bo inaczej taki “fachowiec” może jedynie wymienić na nowy, lutownicą, przecinakiem i młotkiem xD nic tu nie zdziała.

(Majestic 007) #9

To widze że w Słupsku ceny takie jak w Radomiu :slight_smile:

Los_Emilos , najlepsze jest to:

:o :o :o :lol: =D>

(Los_Emilos) #10

Jutro się jeszcze postaram dowiedzieć w kilku serwisach w moim mieście ile kosztują naprawy. Dzięki wszystkim za pomoc.

Będę wdzięczny jeśli ktoś będzie miał nadal jakieś sugestie ale chyba wszystko zostało już powiedziane.

(pycia14) #11

25zł za nagranie płytki CD może bym dał wtedy gdyby mi na niej zmieścił całą zawartość mojego dysku… :mrgreen:

Formatowanie i partycjonowanie dysku 15 zł

Powinno być 5 zł. W necie jest mnóstwo poradników jak takie coś zrobić.

Odwirusowanie komputera 50-100zł

Dziwne, coś drogo

Diagnozowanie usterek 50zł

Na dobry początek 50 zł musisz zapłacić + koszt naprawy ;p

Instalacja systemu operacyjnego Windows 60 zł

Jakby nikt nie wiedział jak takie coś zrobić .

Ceny trochę wysokie

(Goodprogram) #13

Tutaj na forum możesz mieć za darmo :stuck_out_tongue:

Jak masz oczy i uszy to sam mozesz to zrobić.

(Kolmar) #14

Pioter233 , jak ktoś się ceni to zarząda nawet więcej niż tutaj podałeś. Jakość wykonanej usługi oraz profesjonalizm też trzeba wliczyć w cenę.

Ceny trochę wysokie… jak dla mnie za niskie. Poniżej wszelkich standardów europejskich :stuck_out_tongue:

Gdyby wszędzie były przestrzegane standardy Unijne to Polska była by jak Ameryka krajem Miodem , mlekiem i Coka-Colą płynącym.

(JNJN) #16

To się tak zdaje, że tylko tak drogo, ale:

• koszt dojazdu samochodem min 1 zł/km

• średnio za godzinę pracy 25 do 30 zł

i licząc minimum na kompletną instalację systemu 3 godziny więc prosty wynik w złotówkach.

dalej odwirusowanie kompa i tu zależy co i jak i jaki wirus/sy - proszę tylko włączyć obojętnie jaki antywirus aby przeskanował całego kompa - ile to czasu trwa ?, a to jeszcze zależy od kompa i ilości danych, a nieraz trzeba tak zrobić ze trzy razy - dobrze się mówi jak się nie pracuje przy tym.

Ceny zależą oczywiście od wykonawcy, zasada jest taka - nie brać nikogo kto przy kompie bierze za godziny, tylko takiego który bierze za wykonaną usługę.