Koszty początkowe założenia działalności gospodarczej

Mam w planach otworzenie własnej drobnej działalności gospodarczej i chciałbym się od Was dowiedzieć jeśli ktoś będzie w posiadaniu takowej wiedzy jakie są początkowe koszta otworzenia działalności gospodarczej. Na początku byłbym jedyną osobą zatrudnioną w firmie. Jaka jest wielkość comiesięcznych świadczeń socjalnych i innych które musiałbym odprowadzić za siebie samego? Jaki jest koszt zarejestrowania firmy? Czy są jakiekolwiek ulgi dla nowo powstałych przedsiębiorstw? Będę niezmiernie wdzięczny wszystkim za jakąkolwiek pomoc.

Proponuję udać się do urzędu pracy i tam zapytać ponieważ przepisy w naszym pięknym kraju zmieniają się co rusz.

Tam uzyskasz najświeższe i aktualne informacje. Bo w twoim przypadku wysoce niekorzystne może być kierowanie się starymi i w dużej mierze nieaktualnymi danymi lub czyimś widzimisię lub tak mi się wydaję , prawdopodobnie , nie jestem pewny.

Adler , zarejestruj się w urzędzie pracy. Możesz dostać kasę na działalność. W mojej gminie jest to 40 000zł. Do tego przez dwa lata masz ulgę czyli nie płacisz ZUSU 800zł tylko coś ponad 200 zł. Jedyny warunek, to utrzymać się 2 lata na rynku

master_zonk6 wszystko ładnie pięknie ale bez dania w łapę lub znajomości w urzędzie pracy dostane takową kasę? Wątpię w Polsce za darmo można jedynie dostać w … :slight_smile: Powiedz mi jeszcze jeśli wiesz czy jeśli będzie to działalność sezonowa od 4 do 7 miesięcy czy będę musiał wtedy płacić za resztę miesięcy w których działalność będzie zamrożona? Czy jest w ogóle taka możliwość aby zawiesić działalność w miesiącach które ewidentnie nie przynosiłby dochodu i wznawiać ją ponownie w sezonie tak aby przez “martwe” miesiące nie być zmuszonym do płacenia składek?

Adler , musisz napisać SUPER biznesplan. Jeśli to zrobisz to masz 95% szans na dostanie kasy.

A tego to nie wiem.