Koszty początkowe założenia działalności gospodarczej

(Adriannowak260184) #1

Mam w planach otworzenie własnej drobnej działalności gospodarczej i chciałbym się od Was dowiedzieć jeśli ktoś będzie w posiadaniu takowej wiedzy jakie są początkowe koszta otworzenia działalności gospodarczej. Na początku byłbym jedyną osobą zatrudnioną w firmie. Jaka jest wielkość comiesięcznych świadczeń socjalnych i innych które musiałbym odprowadzić za siebie samego? Jaki jest koszt zarejestrowania firmy? Czy są jakiekolwiek ulgi dla nowo powstałych przedsiębiorstw? Będę niezmiernie wdzięczny wszystkim za jakąkolwiek pomoc.

(system) #2

Proponuję udać się do urzędu pracy i tam zapytać ponieważ przepisy w naszym pięknym kraju zmieniają się co rusz.

Tam uzyskasz najświeższe i aktualne informacje. Bo w twoim przypadku wysoce niekorzystne może być kierowanie się starymi i w dużej mierze nieaktualnymi danymi lub czyimś widzimisię lub tak mi się wydaję , prawdopodobnie , nie jestem pewny.

(Danielm86) #3

Adler , zarejestruj się w urzędzie pracy. Możesz dostać kasę na działalność. W mojej gminie jest to 40 000zł. Do tego przez dwa lata masz ulgę czyli nie płacisz ZUSU 800zł tylko coś ponad 200 zł. Jedyny warunek, to utrzymać się 2 lata na rynku

(Adriannowak260184) #4

master_zonk6 wszystko ładnie pięknie ale bez dania w łapę lub znajomości w urzędzie pracy dostane takową kasę? Wątpię w Polsce za darmo można jedynie dostać w ... :slight_smile: Powiedz mi jeszcze jeśli wiesz czy jeśli będzie to działalność sezonowa od 4 do 7 miesięcy czy będę musiał wtedy płacić za resztę miesięcy w których działalność będzie zamrożona? Czy jest w ogóle taka możliwość aby zawiesić działalność w miesiącach które ewidentnie nie przynosiłby dochodu i wznawiać ją ponownie w sezonie tak aby przez "martwe" miesiące nie być zmuszonym do płacenia składek?

(Danielm86) #5

Adler , musisz napisać SUPER biznesplan. Jeśli to zrobisz to masz 95% szans na dostanie kasy.

A tego to nie wiem.