Koszty rejestracji samochodu sprowadzonego z kraju UE

Witam.

Szukam tych informacji już jakiś czas i ciągle nie wiem czy już wszystko znalazłem.

Powiedzmy że kupuję auto w komisie, sprowadzone z Niemiec, auto tzw. “nieopłacone”. Ile, gdzie i kiedy muszę zapłacić i jakie dokumenty mieć ze sobą zanim zjawię się w urzędzie celem rejestracji samochodu? Ważne dla mnie to jest o tyle, że mieszkam w jednym końcu Polski, a zameldowany jestem na drugim i jadąc zarejestrować samochód chciałbym mieć wszystkie papiery żebym nie musiał jeździć kilka razy.

Kwota około: 742,50 zł (48 zł dowód rejestracyjny, 11 zł znaki legalizacyjne, 16,50 zł nalepki na szybę, 80 zł tablice rejestracyjne, 12 zł pozwolenie czasowe) 75 zł karta pojazdu, 500 zł opłata recyklingowa; (może się różnić parę złotych)

Dokumenty:

dowód własności pojazdu,

dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany (zamiast dowodu rejestracyjnego dopuszcza się przedstawienie innego dokumentu stwierdzającego rejestrację pojazdu za granicą, wydanego przez organ właściwy do rejestracji pojazdów za granicą),

dokument legalności pojazdu, jeżeli został wydany,

dokument potwierdzający zapłatę akcyzy,

potwierdzenie zapłaty opłaty recyclingowej - na miejscu

zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.

Wszystkie dokumenty z zagranicy muszą być przetłumaczone.

Nie wiem czy coś pominąłem…

Źródło: http://net.eurotax.pl/analizy/porady/detail.aspx?ArticleID=10217

Akcyza?

Akcyza chyba jest opłacona już przez komis. Ale i tak jeżeli samochód nie był rejestrowany w Polsce, to masz racje - potwierdzenie trzeba pokazać.