Koszty utrzymania domen .pl / .eu / itp. (gdzie najtaniej?)


(Rishikbp) #1

Orientuje się ktoś jaki jest koszt utrzymania takich domen jak .pl, .eu, .net, .org?

Jaka firma oferuje najtańsze koszty jej utrzymania? (mam tu na myśli zarówno koszt wykupienia, jak i koszty cykliczne [miesięczne/roczne]).

Z góry dziękuję za udzielenie informacji :wink:


(ziggurad) #2

Jeśli myślisz o dłuższym okresie opłaca się w ovh.

http://blog.fuertigo.pl/Domeny/Rejestra … aniej/110/


(zeki) #3

ovh i dropped chyba mają podobne ceny. Z tym, że w ovh ponoć strasznie ciężko wydębić authinfo.


(B4617824) #4

Rzeczywiście ciężko…2-3 kliknięcia:

http://pomoc.ovh.com/TransferDomenGlobalnych

:wink:


(Okazja777) #5

Ja popełniłem błąd i mam w nazwa pl a odnowienie tam domeny to masakra:(


(Djluki) #6

Uwielbiam takich specjalistów:P Nigdy z ovh pewnie do czynienia nie mieli, ale wiedzą jak ciężko wydębić authinfo :wink:

ErnstLodz ma rację. Mam w OVH kilkanaście domen i nigdy nie było problemów z uzyskaniem authinfo. Pomoc techniczna mają kompetentną. Wystarczy zadzwonić w razie problemów. Korzystam z ich usług już ponad 5 lat.

Najniższe ceny domen, a szczególnie odnowień masz w OVH. Tam masz dodatkową darmową ochronę domeny przed transferem (ew. kradzieżą). Ostatnio widziałem, że wprowadzili też DNSSEC. To chyba najlepszy sprzedawca domen u nas w kraju.


(ziggurad) #7

Też korzystam z ovh i nie miałem problemów.


(Rishikbp) #8

Dziękuję za odpowiedzi. Firma ovh.pl faktycznie ma najatrakcyjniejszą dla mnie ofertę i pewnie z ich to właśnie usług skorzystam. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :wink:


(Xqurfo) #9

Jak szukasz domen regionalnych do kompletu, to sprawdź sobie 2BE.PL. Widziałem, że mają regionalki po 2,90 / 13 zł http://2be.pl/domeny_regionalne.html


(Mrfatalito) #10

Jeśli chodzi o krótszy okres, polecam home.pl bo płaci się grosze, jednak po roku, za przedłużenie musimy już jednak trochę zapłacić.


(zeki) #11

stąd napisałem ponoć :slight_smile: Jakiś czas temu spotkałem się z takimi opiniami na forach. Sam się dopiero przymierzam żeby do nich przenieść domeny.