Kpiowanie nazw wszystkich plikow z wybranego katalogu

Witam,

Gdzies kiedys widzialem, czytalem o programie czy wskazowce jak kopiowac za jednym razem nazwy wszystkich plikow z folderu tzn mam folder w ktorym jest ponad 100 mp3 i teraz chcialbym tytuly tych plikow miec w txt… jak to zrobic? wiem ze na 100% sie da

Można np. w linii poleceń napisać tak (oczywiście wcześniej trzeba być już wewnątrz tego katalogu):

dir >spis.txt

Powstanie plik spis.txt, który będzie zawierał zawartość katalogu.

A było już o tym tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=3&t=245813.

moglbys mi wytlumaczyc krok po kroku gdzie wejsc i co zrobic??

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 13:42 został dopisany post przez Drago_

dobra juz zrobilem:) dzieki kolego za naprowadzenie

moze ktos kiedys bedzie potzrebowal objasnienia:

1 sposób:

  1. Włącz tryb MS-DOS, klikając Start > Uruchom > CMD

  2. Wejdź do wybranego katalogu: jeżeli katalog znajduje się np. na partycji D pod nazwą Filmy, należy wpisać:

D:

cd Filmy

  1. Wpisz DIR > spis.txt (z podkatalogami DIR /s spis.txt)

spis.txt to przykładowa nazwa pliku w którym ma zostać utworzony spis

2 sposób:

Dla posiadaczy Windows Commander lub Total Commander

  1. Uruchom Windows/Total Commander (wersja min. 4.51)

  2. Uaktywnij przycisk z komendą cm_CopyNamesToClip klikając

Konfiguracja > Zmień pasek narzędzi…

w nowo otwartym oknie w linijce “Polecenie” wyszukaj nazwę cm_CopyNamesToClip, a następnie je dodaj.

  1. Po uaktywnieniu tego polecenia zazancz w dowolnym katalogu wybrane pliki/katalogi i kliknij na ikonkę nowo dodanego polecenia, które skopiuje nazwy zaznaczonych elementów.

  2. Teraz wystarczy otworzyć edytor tekstu (np. Notatnik) i wkleić zawartość schowka.

Start -> Uruchom -> cmd [Enter!]

Przechodzisz do katalogu z tymi mp3. Załóżmy, że masz go na dysku C. Czyli piszesz w linii poleceń tak:

cd \

cd mp3

dir >spis.txt

I w katalogu mp3 powstanie plik spis.txt.