Kradzież danych z kart kredytowych

Jeśli istnieje podobny temat, proszę o przeklejenie - ja nie znalazłem nic podobnego.

Ktoś ukradł mi dane z kart kredytowych - ok wiem, że są wirusy, który kradną dane, które się wpisuje, ale sytuacja jest inna.

Żeby dokonać płatności przychodzi mi kod sms (zabezpieczenie 3DS), który to autoryzuje transakcje (muszę go wpisać, aby transakcja została zrealizowana). Ktoś jednak wykonał moją kartą transakcje cudownie przechwytując kod sms (kod nigdy do mnie nie dotarł, a transakcja została wykonana). Na telefonie nigdy nie korzystałem z internetu, a tym bardziej nie robiłem żadnych transakcji. Moje pytanie jest takie: czy jest jakiś wirus, który mógł przekierować sms na inny nr (nie znając mojego nr), ale tylko na określone transakcje? Czy ktoś miał podobną sytuację? Chodzi o karty Citi banku.

Nie wiem czy isnieje wirus przekierowujący smsy, ale możliwe, że ktoś po prostu wykorzystał na Tobie socjotechnikę i nawet nie jesteś tego świadomy, podobnie jak to zrobiono w tym przypadku :arrow: http://niebezpiecznik.pl/post/stracil-16-000-pln-bo-mial-dziurawy-router-prawie-12-miliona-polakow-moze-byc-podatnych-na-ten-atak/

przede wszystkim ustal, czy bank na pewno wysłał sms z kodem autoryzacji i jaki to był numer.

Pamiętaj, że większość transakcji posiada jakieś ubezpieczenia. Rozpoznaj sytuację.

 

W razie potrzeby w transakcjach, chyba do 5000zł może pomóc Arbitraż Bankowy.