Kradzież telefonu Co robić?

Hej Mam problem Skradziono mi telefon w Erze. Co mam zrobić pojść na policję zablokować numer? Tel jest na abonament

Idź do ery zablokuą ci numer, a potem na policję, może ustalą gdzie jest telefon, choć szansa wynosi 1%

Warto iść na policję. Owszem szansa, ze teraz go znajdą jest malutka, ale na to, że ktoś kto kupi od złodzieja ten telefon i wpadnie podczas przypadkowej kontroli już znacznie większa!

@muchozol ten telefon został skradziony w szkole podczas mojego wf miałem w spodniach nawet go nie było widać a próbowałem dzwonić ale nie ma zasiegu a bateria była pełna. łaziłem też po szkole z telefonem nauczycielki po bluetooth szukałem bo mam włączone i jest publicznie widoczny

Dodane czwartek, 3 września 2009, 17:08

zgłosiłem o zablokowanie zablokowali

Procedura jest prosta:

  1. Idziesz do Ery, blokujesz kartę aby Ci nikt nie nabił rozmów na rachunek, bo później Ci może przyjść taka kwota do zapłaty, że włosy Ci wypadną a tłumaczenia nie będzie, że Ci ukradli i ktoś wydzwonił. Prawdopodobnie dostaniesz duplikat karty z identycznym numerem telefonu, więc nie musisz się martwić, że będziesz miał nowy i będziesz musiał dawać go znowu znajomym.

  2. Na policji zgłaszasz kradzież telefonu podajesz numer IMEI, powinien być w umowie z operatorem lub w papierach od telefonu. Z tego co wiem jest możliwość zdalnego zablokowania telefonu ale w Polsce chyba żaden z operatorów się w to nie bawi i chyba tylko producent może to zrobić i wątpię aby zrobił to za darmo. Szansa na odzyskanie telefonu jest raczej niewielka chyba, że przez przypadek przy jakiejś rewizji ale w komisie taki telefon jest już “spalony”. Szansa jakaś tam jest ale nie liczyłbym na to, że zobaczysz ponownie ten telefon.

Pozdrawiam!

Jeśli jest widoczny to poszukaj.Najlepiej nie wiem ściągnij BT INFO i podłącz się pod swój telefon i jeśli złodziej wyciszył fona ty go podgłosisz na maksa.I zadzwoń na fona

ludzie! telefon ma wibracje ja je włączyłem telefon zablokowałem bez duplikatu(licze na to że się znajdzie) choć jak mówi przysłowie “Nadzieja matką głupich” w takich okolicznościach w 2005 roku zginęła moja nokia 3410

Pochodź po komisach z telefonami w Twojej okolicy, możliwe że tam go znajdziesz :slight_smile:

To i w Erze są złodzieje ??

:wink:

Z ciekawości pytam co to za fon ??

fiesta nie chodziło mi o sieć w której mam telefon

ctr Samsung D900i