Kradzież telefonu

Witam!

około miesiąc temu ktoś mi ukradł telefon (a dokładnie córce)jeszcze nie dzwoniłem do Plusa w tej sprawie

ale mam nadzieje że może mi pomożecie.

nokia 6300 operator Plus

jeśli potrzeba podam wszystkie dane na temat telefonu

masz pudełko? zgłosiłeś na policję?

ja bym telefonu nie blokował, potem nie odzyskasz go nigdy (złodziejowi wyświetli się że telefon jest bloknięty i wywali go w krzaki a tak to może go namierzą)

Ale w czym możemy Ci pomóc? Tylko policja i zgłoszenie u operatora - zablokują telefon po numerze IMEI co utrudni trochę złodziejowi. Nie wiem na co liczyłes przez ten miesiąc, ze ktoś odda Ci aparat? Tak to już go złodziej pewnie sprzedał a gdyby był zablokowany to miałby z tym problem.

Dodane 30.05.2009 (So) 20:17

Nie będzie się nikomu chciało namierzać telefonu jeśli nie jest to jakaś ważna sprawa lub nie chodzi o telefon osoby ze “świecznika”

mam pudełko a na policje bym lepiej nie zgłaszał,bo ukradli jej gdy była na tańcach w szkole i miała go w kieszonce na telefon w tornistrze,a nie udało go się go jakoś namierzyć za pomocą internetu?

No to co z tego gdzie go miała i gdzie wtedy była? Robiła coś niezgodnego z prawem? Chyba że się boi, iż znajda złodzieja wśród jej znajomych i nie chce ich wkopać? Kradzież to kradzież i należy zgłaszać takie sytuacje. nie ma czegoś takiego jak namierzanie telefonów przez internet, jak sobie to wyobrażasz? Tylko operator po numerze IMEI może zlokalizować aparat ale nie zrobi tego gdy nic nie wie o takiej potrzebie (brak zgłoszenia) a i tak zwykły użytkownik nie ma co liczyć na informacje gdzie telefon się znajduje.

czyli nie mam co liczyć na znalezienie telefonu,a czy operator może dać mi kartę z tym samym numerem i inny telefon

(skradziony telefon ma na abonament)

a cy będzie mógł mi zwrócić kartę z tym samym numerem i inny telefon???

O duplikat karty SIM można spokojnie ubiegać się u operatora - oczywiście po zablokowaniu poprzedniej.

a co z telefonem, czy przynajmniej dostanę zastępczy??

Tak, bez problemu to zrobi - najczęściej jest to koszt kilkudziesięciu zł, załatwia się od ręki w salonach firmowych

Dostałeś już fakturę za rozmowy za okres kiedy telefon został skradziony a nie zablokowany? To twoja całkowita nieodpowiedzialność, że do tej pory nie zgłosiłeś operatorowi aby choć zablokował kartę SIM dzięki temu złodziej nie mógł by prowadzić rozmów za które Ty będziesz musiał zapłacić.

Telefon był wyłączony

Nie musisz blokować poprzedniej aby otrzymać nową - po otrzymaniu nowej stara automatycznie staje się kartą w całkowicie nieaktywną, wyrzuconą z systemu.

Dodane 30.05.2009 (So) 20:37

nie, dlaczego miałbyś dostać drugi telefon?

Przecież to nie operator zabrał poprzedni. Nowy telefon możesz sobie kupić, od operatora dostaniesz tylko nową karte SIM.

wole mieć zastępczy niż kupować nowy,

sumując z tego co powiedziałeś to bez problemu dostane ten sam telefon i duplikat karty sim w salonach firmowych plusa

zgadza się?

Dodane 30.05.2009 (So) 20:49

czyli sumując dostane ten zestaw(karta i telefon)za około 90 zł??

Nie dostaniesz nowego telefonu!! Za co?

Chyba żartujesz, telefon na abonament a Ty od miesiąca zastanawiasz się czy zgłosic to na policje lub do operatora? :expressionless:

Niby dlaczego miałbys dostać nowy telefon? Chyba, że miałeś go ubezpieczonego od kradzieży :slight_smile:

Moje małe niedopatrzenie - nie zwróciłem uwagi, że pytałeś też o telefon. Przepraszam.

To tylko dlatego tak napisałem, bo zadajesz pytania i opisujesz sytuacje, która normalnie przez każdego innego okradzonego byłaby już załatwiona miesiąc temu (najpóźniej 1-2 dni po kradzieży)

Za kilkadziesiąt zł (w ORANGE coś około 30 zł) dostaniesz w salonie firmowym operatora tylko nową kartę SIM do której zostanie przypisany stary numer.

Telefon możesz dostać (tzn kupić) ale tylko w cenie “półkowej” tzn w takiej jak sprzedają zwykłym klientom nie podpisującym umowy abonamentowej - w cenie promocyjnej już telefon (pewnie ten skradziony) dostałeś podpisując umowę na abonament.

PS. zmień może Swój podpis bo aż chciałbym (pewnie nie tylko ja) go skomentować biorąc pod uwagę sytuacje, którą tu opisujesz…

dobrze kupie ten telefon ale czy dostane zniżkę???

A z jakiej okazji miała by przysługiwać Ci jakaś zniżka przy zakupie nowego telefonu? Podaj chociaż jeden racjonalny i sensowny powód (podkreślam - racjonalny i sensowny )

Nie dostaniesz telefonu ani zastępczego ani nowego bo ciekawe dlaczego byś miał dostać że telefon został skradziony.Tak samo co ukradną ci samochód np OPEL i co pójdziesz do producenta po nowy samochód bo ci ukradli.Nawet karty nie dostaniesz musisz za duplikat zapłacić.

Nieważne dziękuję za wasze odpowiedzi dużo mim pomogliście