Kradzież/włamywanie się do moich kont

Cześć

Wczoraj ktoś zmienił moje hasło w Instagramie, dzisiaj straciłem konto Steam.
Nie wiem kto i jak to robi, ale zaczynam się obawiać.

Odzyskałem już te dwa konta, zmieniłem hasła w e-mailach, które są podpięte do tych kont. W Steamie uruchomiłem Steam Guard gdzie muszę każde logowanie zatwierdzić z aplikacji mobilnej.

W Steamie było widać, że logowania były z IP Rosyjskiego.
Wie ktoś co mogę jeszcze uczynić aby zweryfikować czy zaraz nie stracę konta w innym serwisie?

Dodam, że na obu kontach (instagram i steam) było to samo hasło.

Ja sprawdziłbym komputer pod kątem istnienia keylogger’ów, koni trojańskich i innych świństw.

2 polubienia

Tka jak napisał kolega @anon70487172, masz w systemie keyloggera lub złodzieja haseł. Keylogger wyłapuje to co wpisujesz, a złodzieje haseł wyszukują w systemie plików przeglądarek i zapisanych w nich haseł. Skan antywirusem, Antimalware i logi z FRST wymagane.

Co znaczy “Tka” to jakaś gwara bo an pewno nie w języku polskim.

https://sjp.pl/tka

:wink:

Nie gram to skąd mam wiedziec :wink:

Faktycznie, strasznie trudno z kontekstu wypowiedzi się dowiedzieć o co chodzi. Za nabijanie postów, by tylko sobie publikę zyskać, nie wnosząc nic do tematu powinni dawać naklejkę obok nicka “Atencjusz”.

To się nazywa “czeski błąd” i nie jest niczym niespotykanym.

Wyżej pisząc sam popełniłeś podobny błąd! Tak na marginesie, nabijacie się z literówek innych uważam za zwykłe buractwo.

Faktycznie, nawet nie zwróciłem na to uwagi… kurde cięta riposta poszła w pizdu.

Wracając do tematu, autor zrobi wymagane raporty i skany?

Link podpięty, jak wróci to może zrobi…

Autor to niech sobie wszędzie, gdzie może włączy 2FA. Dziś się nie da bez tego kompletnie.

1 polubienie