Kratka i efekt prądu

więc mam pytanie jak zrobic taki efekt napisu jak jest poniżej na zdjęciu (tylko jak dacie jakis tutek to prosze po polsku :P)

skfcbannerjune2gtyj9.th.gif

a drugą rzeczą którą o którą chciałbym zapytac jest to jak zrobic na swoim logu żeby była kratka taka wtopiona albo jakas jasna ? na calym logu ;] z gory dzieks za pomoc.

Ja nic nie wiedzę… :co:

Ta “kratka” nie jest wtopiona.

Są to linie proste z czarnym obrysem 1px.

Jakim programem chcesz to zrobić ?

Kliknij na jego obrazek bo to miniaturka

chce to zrobić Photoshopem ;] i bardzo mi zależy na tym :slight_smile: i na tym efekcie prądu też ;]

Żeby to zrobić klikasz PPM na warstwę z tymi liniami prostymi --> Blending Options -->stroke i tu wybirasz size 1px ; position outside;blend mode normal; opacity 100 ; fill tyype color --> a kolor czarny

hmmmmmm tylko jak ja mam swoje logo bez tych lini tylko sobie powklejałem rendery itp to jak ja mam to zrobić ? bo jak robie jak wyżej napisałeś to mi sie nie pojawiają te kratki.

rysujesz na kilku warstwach różne pozycje napisu …

Później w imageready importujesz warstwy jako klatki i masz 8)

Zobacz w poradniku grafika jak zrobić animowany userbar 8)

Bo technika ta sama :!:

tu jest na 100% efekt prądu tylko poszukaj a napisz zrób za pomocą filter -> stylize -> wind ze 2x (żeby żeby napis się nie rozmazał tylko miał taką obwódke to zduplikuj warstwe i efekt wykonaj na tej znajdującej się pod spodem) potem zapisujesz pod inną nazwą żeby nie podmienić tego bez efektu na napisie. potem robisz to z tym obrazkiem bez efektu (żeby efekty się troszke różniły). zapisujesz pod tą samą lub inną nazwą teraz to bez znacznie (chyba że chcesz zachowac oryginał). w programie do gifów lub w photoshopie w animation dajesz te 2 obrazki i powinien wyjść taki sam efekt.

hmm ale co rysuje możecie mi to jakoś po polsku wytłumaczyć bo nadal nic nie kapuje :frowning:

P.S a co do napisu

to napis jest bialy a wiatr jest niebieski i tworze sobie napis robie 2 razy wiatr i co dalej ?

Rysujesz wersje napisu, a raczej klatki, które będą wyświetlały się po kolei.

Nie znajdziesz przecież w Photoshopie efektu, który będzie animacją.

hmmm ale jak rysuje sobie napis to nie moge zrobic czegośc takiego że napis mam biały a obramowanie niebieskie chodzi o stroke bo jak wtedy wezme wiatr to wychodzi calkiem inny efekt…