Kreator/Edytor paczek instalacyjnych MSI


(Oparek3) #1

Witam,

poszukuje programu do tworzenia/edytowania paczek instalacyjnych MSI (płatne nie wchodzą w gre). Wiem też ze są konwentery z exe do msi i w 2 strone ale nic konkrentego nie udalo mi sie znalesc


(Ufolec) #2

Do tego celu przyda Ci się WiX.

"Mało kto wie, że WiX jest pierwszym projektem open source wydanym prze Microsoft, dzięki sporemu zaangażowaniu Roba Menschinga. Narzędzie okazało się na tyle użyteczne, że również zespoły z wewnątrz MS zaczęły go używać.

WiX pozwala na podstawie stosunkowo prostych plików XML stworzyć pliki .msi, czyli popularne instalatory Windowsowe. WiX obsługuje praktycznie wszystko co można znaleĽć w specyfikacji MSI, uwzględnia wszystkie nowinki związane z Vistą i wersją 4.0 Windows Installera. To co dla mnie okazało się szczególnie fajne to integracja z Visual Studio za pomocą wtyczki Votive."

WixLogoTransparent.gif

Instalator w pliku msi część 1

http://bartekszafko.pl/2008/08/13/insta ... i-czesc-1/

Instalator w pliku msi część 2

http://bartekszafko.pl/2008/09/15/insta ... i-czesc-2/

Instalator w pliku msi część 3

http://bartekszafko.pl/2008/11/01/insta ... i-czesc-3/

Instalator w pliku msi część 4

http://bartekszafko.pl/2008/12/21/insta ... i-czesc-4/

Instalator w pliku msi część 5 – skróty

http://bartekszafko.pl/2009/02/16/insta ... c-5-skrty/

Instalator w pliku msi część 6 – upgrade

http://bartekszafko.pl/2009/04/10/insta ... 6-upgrade/

Instalator w pliku msi część 7 – generowanie listy plików do instalacji

http://bartekszafko.pl/2009/04/30/insta ... nstalacji/

  • to co znajdziesz w :google:

Inne ważne linki:

Oficjalna strona WiX:

Pobieralnia:

http://sourceforge.net/projects/wix/files/

Wiki-WiX:

http://www.wixwiki.com/index.php?title=Main_Page

pozdrawiam 8)


(Oparek3) #3

bardzo przydatne linki z samouczkiem:) czytałem wcześniej o WiXie ale chciałem go pominąć wydawał mi się trudny, jakies zabawy z rejestrem itp skad mam wiedziec ktore klucze program uzywa. Znalazlem Wininstall LE jest bardzo dobry sam skanuje caly system wraz z rejestrem przed instalcja i po insalacji programu do ktorego chcemy zrobic plik .MSI ale potem podczas instalacji z niego mam błąd z bibliotekami z folderu WinSxS..czy jakos tak ze nie moze nadpisac bibliotek...a recznie moge je usunac:P nie wiem ocb tu


(Chemik2222) #4

hej,

czyli potrzebujesz narzedzia do "przepakowania" istniejacego programu do postaci pliku *.msi

Jezeli po wykonaniu pakietu za pomoca Winstall LE znajdujesz w nim odwilania do WinSxS to badzo prawdopodobne ze ten program byl juz w formacie msi.

WinSxS to tzw. Assemblies a one instalowane sa wlasnie za pomoca msi (moze jest cos jeszcze co potrafi je zainstalowac).

powiedz jaki to program chciales "przepakowac"

ewentualnie wykonaj kolejna probe ale nie za pomoca Winstall LE (jest zbyt slaby) a np. za pomoca testowej wersji InstallShield AdminStudio 9.01 (do pobrania ze strony producenta).

pozdrawiam

Chemik2222


(Oparek3) #5

uzyłem triala (na 30 dni czy uruchomień zostawia po sobie info ktore da sie usunac innym bezplatnym programem) msi package builder ktory monitoruje zmiany podaczas instalcji programu i na podstawie zmian tworzy plik instalcyjny msi (pliki, rejestr itp) wszystko zrobilem na czystym systemie na virtualu zeby zebral jak najmniej syfu:P Instalka dziala programy sie uruchamiaja...póki co:P

nie wglebiałem sie w InstallShielda bo jest $$$$$ a potrzebuje bezpłatne aplikacje