KREATOR instalacji

Witam, problem polega na tym, iż komputer widzi nowy sprzęt ( kartę sieciową ) i na początku gdy już się windows załaduje pisze, “kreator dodawania sprzętu” ( jakoś tak ) i mam do wyboru 2 opcje, albo komp sam wszystko zrobi (zalecane ) , albo użytkownik (ja) to zrobię inną drogą. Włożyłem płytę tam gdzie jest ten cały program Ralink( bo tego używam). I w tym własnie problem ,brałem wszystkie chyba mozliwe opcje i nie mogę za nic tego zainstalować, a co się łączy z tym, że nie mam internetu :P. Moze ktos pomoc co i jak po kolei robic w tym kreatorze ? Bede wdzieczny

Droga okrążna ale pewna

Wkładasz płytke od karty siecowej do napędu … i nic nie robisz

Start > panel sterowania > system > sprzęt > menadżer urządzeń > karty sieciowe > ppm na karte > aktualzuj sterownik (masz kreator) > zainstaluj z określonej lokalizacji , dalej > przeszukaj niśniki wymienne CD-ROM

Ale to dopiero połowa drogi do sukcesu bo masz jeszcze przed sobą konfigóracje połączenia sieciwego (IP , DNS i takie tam) zależy od dostawcy netu

Robiłem i nic :stuck_out_tongue: a weszłem zobaczyc w karty sieciowe to pisze tak

Karta ( cos takiego ) zle zostala skonfigurowana ( KOd :1 )

Aby naprawic kliknij aktualizacja sterownika karty sieciowej kilkam to, ale znow to samo ze nie widzi. a plyte mam w srodku. moze mam to zainstalowac bo ja nic nie instalowalem, tylko widzialem wykrycie karty sieciowej

prosze o pomoc

a czy na płycie ze sterownikami nie ma instalatora??

jeśli nie ma to zrób tak wejdz do katalogu windows potem system 32 a na koncu do drivers tu stwórz folder o dowolnej nazwie i skopiuj całą zawartośc płyty do tego folderu potem w menadzerze urządzen kliknij aktualizuj sterownik i wybierz automatycznie. powinno pomóc ja tak robiłem przy moim Realteku 8185 tylko stery ściągałem z netu innym kompem