Kreator stron WWW - Co wybrać?

Witam !

Mam pytanie do was, jaki kreator wybrać do stron www.

Przede wszystkim chodzi o to, by dało się stworzyć siatkę graficzną strony. Najlepiej aby kreator był darmowy i przede wszystkim zapisywał na dysku (zrobioną stronę). Mam tą domenę na 1and1 i chciałbym, stworzyć szybko stronę internetową.

Podsumowanie:

Szukam kreatora stron www (program, aby można było zapisać siatkę graficzną na dysku komputera, a potem przeżucić to na “serwer”)

Najlepiej, aby był ogólnie dostępy za Darmo

Z wyrazami Szacunku czekam na wasze odpowiedzi.

Dlaczego uparłeś się na kreator? Nie spotkałem się jeszcze z takim który generował by sensowny kod, przyjazny w późniejszej edycji i optymalny pod kontem SEO. Lepiej wykorzystać któryś z popularnych CMSów i skórkę darmową lub płatną.

W zupełności nie zgadzam się z przedmówcą ( marcin86s).

Więc marcin86s co to jest sensowny kod ?,wyjaśnij bo nie rozumiem tego określenia.

Przede wszystkim kiok12 nie napisał co chce robić tzn. jaka to ma być strona co che tam mieć i jakich funkcjonalności potrzebuje bo to jest ważne aby wybrać drogę którą się pójdzie,a ty mu od razu proponujesz CMS.Bo jeśli ma to być prosta strona bez zawansowanego zaplecza (bez zarządzania,uprawnień,system komentarzy,wielu redaktorów etc.) to po co to owijać w CMS-y które to notabene gołe są mało funkcjonalne i wątpliwej urody a po doinstalowaniu dodatków robią się z tego niezłe “krowy” gdzie całe zaplecze jest dużo “cięższe” niż zawartość prezentowana a i zarżądzanie “krówką” to też nie jest bułka z masłem.

Napisz więc kiok12 jakich funkcjonalności potrzebujesz na stronę wtedy ktoś prędzej ci doradzi.Czy na 1and1 masz tylko domenę kupioną czy hosting też ?

No przecież wyraźnie napisał:

A jak już się tak upieracie na ten generator, choć jestem tego samego zdania co marcin86s , to bardzo funkcjonalny jest WYSIWYG lecz jest on płatny. Ale chyba sobie tą stronkę w 30 dni testowych zrobi :wink:

Ze swojej strony dodam jeszcze, unikajcie iWeba od Apple większego gówna pod względem generowanego kodu nigdy nie widziałem.

Czy mogli byście doprecyzować co to jest sensowny kod, bo naprawdę nie rozumen tego określenia ,to może inaczej jaki to jest nie-sensowny kod.

Zapytałem tylko “kiok12” jakich funkcjonalności potrzebuje na stronę tzn. co tam ma być czy tylko text i trochę grafiki czy też do tego odtwarzacz wideo ,audio ewentualnie galeria,system komentarzy etc…

Bo jeśli robi prostą stronę z małą ilością podstron lub bez nich to przecież wyklepie to w Notepad+ :wink: ,Może również postawić na localhoście Ckeditora plus do niego kcfiner(i trochę to przystosować) i już da się na tym dłubać stronki i zapisywać na dysku i ponownie wczytwaać w celu edycji.Jeśli ma być coś jeszcze bardziej zawansowanego to… jak chce to może powalczyć z cms na początek Wordpresa,może przecież publikować na localhoście,przeglądać edytować a jak uzna że jest cacy to przerzucić na hosting.Tylko tu już może nie być tak kolorowo to co działało w domu nie musi wcale tak samo działać na hostingu.

A jeśli “kiok12” miał na myśli kreator tego typu jak np. WWB to szkoda że nie napisał że chodzi mu o program typu wysiwyg,też pewnie doradził bym mu WWB gdyż sam takowego używam (i akurat nie widzę nic niesensownego w tym co generuje a wręcz przeciwnie) .Tylko tak jeśli zrobi stronkę przez te 30 dni to co później gdy zechce edytować ,pliku .wbs już nie otworzy pozostaje tylko ręczna edycja w notepad :slight_smile: gotowej strony. (albo wydanie paru zeta jak mu się program spodoba)

Chyba że zechce używać wersji “poprawionej” WWB generujący background w kolorze czerwonym o ile pamiętam ( ponadto raz że to nie etyczne i dwa nie da się otworzyć wbs z nowszej wersji na starszej).

Druga sprawa - jak mi się wydaje i o ile pamiętam nie da się na trialu dodawać pluginów do programu,tak więc program jest jakby mniej funkcjonalny,a podobną funkcjonalność jak trial ma stary program tego samego autorstwa co WWB “BlueVoda Website Builder” i program był za darmo ,wprawdzie miał jeden mankament - publikacja strony tylko na hosting BlueVoda (płatny oczywiście) choć dało się program “nauczyć” aby publikował gdzie chcemy :slight_smile: drugi mankament Website Buildera to generowany kod strony (monity walidatora) a trzeci to to że brak wielu rzeczy np. okrojona ilość wtyczek funkcji programu porównując nawet do starszych wersji WWB.

Co do WWB też nie jest idealny ,działa tak jak go “uszyto” i aby pewne rzeczy osiągnąć pozostaje “ręczna” edycja strony,stworzenie własnych pluginów lub “inne zabiegi” w celu osiągnięcia celu.Dodam tylko że od czegoś zacząć trzeba i WWB świetnie się do tego nadaje

I to by było na tyle.Dobranoc Państwu.