Kręcenie AMD Duron 750MHz!

(Neon1992) #1

Witam!

Kręcę swojego procka, ale zwiększyłem o 15MHz i zaczął odrazu niestabilnie chodzić poprostu wolniej się włączały aplikacje może idzie za małe napięcie! Jak zwiększam FSB procka odrazu zwiększa się FSB PCI a mam tam wsadzoną kartę sieciową i niechcę jej spalić więc piszę do ilu mogę podkręcić te FSB na PCI standardowo mam ustawione na 33MHz a juz kręciłem do 34MHz i karta działa ale piszę bo niewiem do ilu może wytrzymać! Procek ma 100MHz (oryginalnie) a ja dałem na 102MHz i zaczął niestabilnie chodzić ale było o 15MHz więcej! Więc powiedzcie do ilu te FSB PCI wytrzyma!

Pozdrawiam Neon1992

Złączono Posta : 03.03.2006 (Pią) 22:56

Temperatura po podkręceniu (ze 100MHz na 102MHz) nie przekracza 40 stopni celcjusza! Jak podnieść napięcie?

(Maxplayer) #2

Podnosząc częstotliwość FSB podnosicz częstotliwość głównego zegara komputera, tak więc to normalne że podnosi się częstotliwość PCI i Pamięci.

Niestabilne działanie może być spowodowane przez płytę główną, która z jakiś powodów nie radzi sobie z większym FSB.

Na Twoim miejscu bym się nie bawił w kręcenie ponieważ nie da Ci to dużo wiecej wydajności. Podkręcałem Celerona 800 na 890 i Durona 1000 na 1060 i na 1100 i nie dawało to jakiś bardziej widocznych efektów.

(Neon1992) #3

Ee, to dzięki za radę nie będę kombinował! A wiecie może jak dać większe napięcie na CPU bios AWARD!

(:: MARIO ::) #4

CPU voltage i zmieniasz, lub szukasz opcji "user define" czy cos w tym stylu ;>

Moj dawny Tualatin na FSB100 smigał na FSB125 i to byl max, pozniej pamieci i dysk siadaly :expressionless: ale roznica byla widoczna, spokojnie podkrecony procesor z 1200 na 1500mhz doganial wydajnosciowo amd1,6 i celka 1,7 :slight_smile: wiec roznica byla znaczna :slight_smile:

przykladowy screen z CCR klik

(Neon1992) #5

Na 750MHz miałem pkt. 2919 a na 765MHz miałem pkt. 3002.

Jeszcze jedno pytanie? Ile może wytrzymać MHz karta sieciowa? Miałem oryginalnie 33MHz podkręciłem na 34MHz i jest dobrze, a ile wytrzyma max!

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 12:34

Podkręciłem na 800MHz i jest wszystko ok temp. nieprzekracza 40 stopni celcjusza.