Kręcenie Athlona X2 i problemy z nim zwiazane

Witam pisze bo nurtuje mnie kilka rzeczy.

Posiadam konfigurację komputera taką jak w podpisie.

HTT procesora bezproblemu poszło na 260 Mhz i przy tej wartosci pomyslnie przechodziłem test super pi 32 M oraz 2X SP 2004 przez godzinę przy temp. max 55 st.

Jednak przy HTT 270 Mhz super pi pokazuje błąd, natomiast 2xsp2004 pomyśnie przechodzę.

Podnosiłem napięcia dla CPU, dla ram dla chipsetu.

Wydaję mi że iż alarmy w Super Pi są spowodowane tym iż mój ram działa na 1T

I nie wiem:

  • jak się zmienia na mojej płycie timingi z 1T do 2T

  • następnie jak się obniża częstotliwość ramów w biosie

  • no i czy w X2 są mnożniki HT tak jak to było w jedordzeniowcach

poszukaj opcji COMMAND RATE.

dzielnikiem DDR, ustaw prędkość

ddr na 533.

tak są, podstawowy dzielnik HT to 5, przy oc zmniejsz do 4,3 bądź nawet 2 jeśli chcesz ustawić wyższą magistralę HTT.

ustaw niżej pamięci np. na 533 i przestaw timmingi np. taki nie pamiętam jak się nazywa lae z 75ns na 105ns i poluźnij ogólnie timmigi i jedź dalej. Dobrze by było gdybyś sprawdził w ogóle jakie htt maxymalnie wytrzymuje płyta

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 15:29

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … tr_numer=1

''poszukaj opcji COMMAND RATE. ‘’

z tego co patrzyłem nie mam czegoś takiego i boję się że tego wogule nie można ustawić, to samo z dzielnikami, nie widziałem czegos takiego.

Zawsze są i trzeba obniżać, masz powyżej 1000?

pamieci

http://www.in4.pl/recenzje/409/5.jpg

Ma 266 Mhz FSB i w ogóle nie zmniejszał mnożnika .

Wcześniej miał 2730 MHz proca i też nie zmniejszał mnożnika HT i o dziwo wszystko mu śmiga . Przy ramach 780 Mhz 5-5-5-15 CR1 ( 1T )

masz rację ta płyta jest anty-overclockerska !!

Nie no płyty nie zamierzam się pozbywać, działa stabilnie na HTT 260 Mhz co mi daję 2,74 Ghz i to mi styka, kupujac płytę własnie na takim O/C mi zależało, to jest i tak przyzwoity rezultat, nie da rady więcej przez skopany bios to trudno nie będę płakał cieszę się z tego co mam :slight_smile:

Weź może spróbuj zaaktualizować biosa u mnie jak zaaktlualizowałem to pokazały mi się nowe opcje więc spróbuj ja to robiłem przez windowsa.

Aż tak słaba ta płyta to nie jest ale do konretniejszych płyt to jej brakuje.

tomawaw ustaw mnożnik na jak najmniejszy ramy też jak najmniej i poluzuj timmingi oraz podwyż napięcie na mostku(ach) i jedź do góry htt sprawdź ile dojedziesz

tak myśle zaktualizowac tego biosa, ale boję się że coś sie uszkodzi i nie będzie mi się komp uruchamiał.

W paczce mam 3 pliki autoexec, FLASH895.exe, m61ps3.f5

Moge bez obaw isntalować tego exe ??

Piszą jeszcze żeby:

* Please remember to “Load Optimize Defaults” (in the BIOS Setup) after updating new BIOS

* #1. If the file that you select does not exist, please try to download the file from country, Asia.

#2.If there are still missing files or file errors, please write to us (Technical Service Zone) about which products and which country that you had been selected.

#3.For better download quality, it is recommended to use the download monitor shareware like Flashget, Getright…etc for reserving your treasure time and effort.

Nic trudnego

http://ocforum.pl/showthread.php?t=10313

na tej płycie można aktualizować bios przez windowsa. Na płycie ze sterownikami będziesz miał odpowiedni program.

Mam taką samą płytę glówną procka i dysk jak Ty :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdro :slight_smile: