Kręcenie mojego CPU-Pytania

(enjoypoznan) #1

Witajcie. Jako że nigdy nie kręciłem proca mam pytanie w jaki sposób to najlepiej robic. Ile mogę wycisnąc z mojego procka(s754)? Jeżeli chodzi o chłodzenie to jest bardzo dobre (pentagram 120-stka cała miedziana) przy czym temp w max stresie nie przekracza 40stopni. Może jakieś rady macie dla mnie odnośnie kręcenia?

(system) #2

możesz sporo te proce dobrze się kręcą ale musisz miec dobry zasilacz oraz płytę która ma odpowiednie możliwości overclocketskie

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... 00-oc.html

a tu po polsku :wink:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

(Meason) #3

Twoja płyta i proc są takie średnie do OC. Po za tym trzeba mieć szczęście.

Mój Athlon 64 ClawHammer kręci się na 2,3GHz, przy czym Venice do 2,6

(system) #4

gigabyte nforce3 ? średnia w oc ?? na niej osiąga się najwyższe taktowania obok dfi to najlepsze płyty do kręcenia na nforce3 :slight_smile:

(McDracullo) #5

:shock: gigabyte dla K8? Coś Ci się chyba pomyliło :roll:.

(:: MARIO ::) #6

1800@2340mhz na identyko procku, wiecej sie niebawilem :slight_smile: mobo to DFI 250gb nf3 lanparty, chlodzenie QVC 100+cu

(McDracullo) #7

to sie pobaw sie :stuck_out_tongue:

Skąd wiesz że na identyko? Który tydzień prdukcji? :stuck_out_tongue:

gigabyte dla K8 to fatalna sprawa! Sam mam to wiem :stuck_out_tongue:

(:: MARIO ::) #8

mialem na mysli procka :)AMD64 2800+ S754 :slight_smile:

nieda rady zabardzo szalec bo dfi cos pada, a i 1GB ramu w 2 kosteczkach :slight_smile:

(McDracullo) #9

procek prockowi nie równy :stuck_out_tongue:

IMHO i tak lepiej się zachowuje niż mój gigabyte - przekroczysz HTT=250 pożegnaj się ze stabilnością.

(system) #10

Ale nie model GA-K8NS i GA-K8ns939 te akurat dwie udane konstrukcje Gigashita pod K8.Na tej drugiej osiagalem htt 330 co wzupelnosci wystarczalo.

(Wujek 15) #11

Zależy na którym biosie :slight_smile: Kumpel dojechał do 340 i było stabilnie:)

Ja mam obecnie 240 I mi starcza:)

Nie narzekajcie na tą płytę:stuck_out_tongue:

(system) #12

To bylo z poczatku jak wyszla bo plyty tej niemam od ponad roku

(McDracullo) #13

Ja na moim osiągnałem i 360. Nastepnego dnia osiągnąłem już ledwo 250. Te płyty to naprawdę ciekawe wynalazki.

(system) #14

cos slabo krecicie chlopcy ja swojego semprona s754 3100+(więcej cachu) na dfi lanparty nforce3 wykrecilem na niebagatelną wartość 2,6ghz :wink: na standardowym boxowym chłodzeniu i tak już działam kilka miesięcy :slight_smile: ht bodaj 288

http://icomp.pl/produkty.php?sid=plyty_glowne-115 a co do płyty osobiście zastanawiałem się właśnie nad tą oraz nad dfi trafiłem dfi przypadkowo

(Klusek Spam) #15

Roznie bywa. Zalezy jaki m odel trafisz. Ja dysponuje A64 3000+ NewCastle.

Standardowo pracuje 10x200 - u mnie chodzi na 10x255 (wydajnosc odpowiada A64 3600+). Szyna pamieci obnizowa do 333 (efektywnie dziala z ~415). DO tego HTT obnizone do x3. Napiecie na procku 1.575V.

Chodzi na boxowym chlodzeniu :slight_smile: Ale babre jest chlodzenie calej obudowy (tunele powietrzne itp).

Procek idzie bez problemu wyzej ale wtedy juz jego wydajnosc nie wsrasta w ogole a jedynie temperatura sie podnosi. Poza tym ograniczaja mnie slabe pamieci :slight_smile:

(enjoypoznan) #16

No dzięki. Będę delikatnie próbował. :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #17

Na DFI LanPraty to ja bym miał teraz pewnie coś koło HTT=300. My mówimy o gigaszrocie.