Kręcenie mojego CPU-Pytania

Witajcie. Jako że nigdy nie kręciłem proca mam pytanie w jaki sposób to najlepiej robic. Ile mogę wycisnąc z mojego procka(s754)? Jeżeli chodzi o chłodzenie to jest bardzo dobre (pentagram 120-stka cała miedziana) przy czym temp w max stresie nie przekracza 40stopni. Może jakieś rady macie dla mnie odnośnie kręcenia?

możesz sporo te proce dobrze się kręcą ale musisz miec dobry zasilacz oraz płytę która ma odpowiednie możliwości overclocketskie

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di … 00-oc.html

a tu po polsku :wink:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

Twoja płyta i proc są takie średnie do OC. Po za tym trzeba mieć szczęście.

Mój Athlon 64 ClawHammer kręci się na 2,3GHz, przy czym Venice do 2,6

gigabyte nforce3 ? średnia w oc ?? na niej osiąga się najwyższe taktowania obok dfi to najlepsze płyty do kręcenia na nforce3 :slight_smile:

:shock: gigabyte dla K8? Coś Ci się chyba pomyliło :roll:.

1800@2340mhz na identyko procku, wiecej sie niebawilem :slight_smile: mobo to DFI 250gb nf3 lanparty, chlodzenie QVC 100+cu

to sie pobaw sie :stuck_out_tongue:

Skąd wiesz że na identyko? Który tydzień prdukcji? :stuck_out_tongue:

gigabyte dla K8 to fatalna sprawa! Sam mam to wiem :stuck_out_tongue:

mialem na mysli procka :)AMD64 2800+ S754 :slight_smile:

nieda rady zabardzo szalec bo dfi cos pada, a i 1GB ramu w 2 kosteczkach :slight_smile:

procek prockowi nie równy :stuck_out_tongue:

IMHO i tak lepiej się zachowuje niż mój gigabyte - przekroczysz HTT=250 pożegnaj się ze stabilnością.

Ale nie model GA-K8NS i GA-K8ns939 te akurat dwie udane konstrukcje Gigashita pod K8.Na tej drugiej osiagalem htt 330 co wzupelnosci wystarczalo.

Zależy na którym biosie :slight_smile: Kumpel dojechał do 340 i było stabilnie:)

Ja mam obecnie 240 I mi starcza:)

Nie narzekajcie na tą płytę:P

To bylo z poczatku jak wyszla bo plyty tej niemam od ponad roku

Ja na moim osiągnałem i 360. Nastepnego dnia osiągnąłem już ledwo 250. Te płyty to naprawdę ciekawe wynalazki.

cos slabo krecicie chlopcy ja swojego semprona s754 3100+(więcej cachu) na dfi lanparty nforce3 wykrecilem na niebagatelną wartość 2,6ghz :wink: na standardowym boxowym chłodzeniu i tak już działam kilka miesięcy :slight_smile: ht bodaj 288

http://icomp.pl/produkty.php?sid=plyty_glowne-115 a co do płyty osobiście zastanawiałem się właśnie nad tą oraz nad dfi trafiłem dfi przypadkowo

Roznie bywa. Zalezy jaki m odel trafisz. Ja dysponuje A64 3000+ NewCastle.

Standardowo pracuje 10x200 - u mnie chodzi na 10x255 (wydajnosc odpowiada A64 3600+). Szyna pamieci obnizowa do 333 (efektywnie dziala z ~415). DO tego HTT obnizone do x3. Napiecie na procku 1.575V.

Chodzi na boxowym chlodzeniu :slight_smile: Ale babre jest chlodzenie calej obudowy (tunele powietrzne itp).

Procek idzie bez problemu wyzej ale wtedy juz jego wydajnosc nie wsrasta w ogole a jedynie temperatura sie podnosi. Poza tym ograniczaja mnie slabe pamieci :slight_smile:

No dzięki. Będę delikatnie próbował. :stuck_out_tongue:

Na DFI LanPraty to ja bym miał teraz pewnie coś koło HTT=300. My mówimy o gigaszrocie.