Kręcenie P II 955 BE, wysokie temperatury

Witam, podkręciłem ten procesor do 3,4 w biosie, robie test programem OCCT i po 4 minutach jest już 67 stopni, wydaje mi się, że dużo.

Chłodzenie to Silentiumpc spartan he923 z 2x wentylator 90mm na nim, obudowa otwarta z boku.

Zasilacz Corsair cx 430.

Ile mogę kręcić przez samą zmianę mnożnika w biosie i jaka max temperatura powinna być?

Jaką pastą termoprzewodzącą przesmarowałeś procka?

Była już na chłodzeniu które kupiłem.

Dodane 30.03.2013 (So) 23:17

Ktoś się wypowie?

Pastę nałóż na nowo.

Niby czemu? Jak masz umiejscowione wentylatory, jakie są kierunki przepływu powietrza?

Czyli muszę kupić nową paste? obudowa to jakis no name za 50zl. Wentylatorów nie ma. Jedynie na karcie graficznej, 2 na chłodzeniu do procesora i jeden w zasilaczu.

Sama pasta może nie pomóc, tym bardziej jak tam zasilacz jest o zgrozo na górze.

Wg mnie ciepłe powietrze się zbiera wewnątrz i nie ma jak wyjść, być może trzeba dorzucić jakiś 12cm wentylator gdzieś z tyłu. Musiał byś pokazać mniej więcej jak to wygląda.

Wszystko wygląda mw tak http://i47.tinypic.com/2nhpypy.jpg słabe zdjęcie bo nie mam lampy w telefonie. zbiera się powietrze? Przecież obudowa otwarta, więc jak?

Jeśli dobrze widzę, to jeden z wentylatorów na chłodzeniu procesora jest zamocowany w niewłaściwy sposób. Powietrze ma przelatywać przez radiator. W twoim przypadku jeden i drugi wentylator ma skierowany ciąg w kierunku chłodnicy. Obróć jeden z nich, aby miał ciąg skierowany w stronę wylotu obudowy (ten drugi, większy 120mm albo wrzuć go na tylną ściankę obudowy, aby wyciągał powietrze na zewnątrz).

Zrób też porządek w kablach.

Lepiej żeby, który dmuchał a który wyciagal powietrze?

Wentylatory powinny być skierowane (dmuchać) w stronę tyłu obudowy.

http://oi48.tinypic.com/e9uh5t.jpg

Dodatkowo przydałby się wentylator z tyłu obudowy (zielony obszar)

Mam problem, nie mogę założyć odwrotnie tego większego wentylatora bo gdy odwróce w drugą strone, wentylator obracając się zawadzalby o żeberka chłodzenia ponieważ jest za duży. Co z nim zrobić?

Dodane 31.03.2013 (N) 12:14

Dałem go z tyłu pod skosem, zaraz sprawdzę temperatury. http://i50.tinypic.com/3485xud.jpg

Dodane 31.03.2013 (N) 12:30

Po 1,5 min. temperatura wynosiła 54stopnie, w 4 min. wynosiła 56, czyli o ponad 10 stopni mniej niż wczoraj. maxymalna temperatura była w 7 minucie, 58 stopni. A już po 10 minutach jest cały czas 55/57. Wynik chyba dobry, do ilu kręcić, jaką temperatura może być najwyższa? Czy oprócz mnożnika zmieniać coś?

A jak zamienisz miejscami to nie będą pasować? Wydmuch jest na zewnątrz?

Lepiej i tak kupić wentylator pasujacy w obudowę, tutaj dość dużo ciepła jest odbijane.

71 stopni to maksymalna temperatura.

Czyli kręcić do 71? Jak sprawdzam czy wylatuje powietrze z tyłu obudowy, to lekko czuć ale jak mam rękę pomiędzy tymi wentylatorami to czuć nieporównywalnie więcej.

Dodane 31.03.2013 (N) 20:15

Aktualnie jest na 3,8 na samym mnozniku. temperatura max po 20 minutach to 62 stopnie. Robić coś więcej? Opłaca się?

Na własne ryzyku, ale jak nie widzisz zauważalnej różnicy między 3.2, 3.4 a 3.8 to po co ryzykować?