Krecenie phenom II x2

(Lanryna) #1

Witam:) mam nowke procka phenom II x2@x4 z tym ze nie wiem czy rdzenie sa stabilne bo Kupilem procka w ciemno... Odblokowalem go i win startuje normalnie wszystko dziala czyli mozna przyjąć ze sa stabilne? Przez program everest chcialem zobaczyc temp lecz widnie tylko temp procesora a 4 rdzenie maja po 0 to normalne? A i cos mi komp sie zamula:( nie wiem czy to wina ram'u... Marka to goodram 2giga ddr3 1333

(Mrylec) #2

trzeba zrobić testy, czy wypada stabilnie. samo uruchomienie windy nic nie oznacza.. to mulenie jest prawdopodobnie dlatego ze nie jest stabilny.

(Lanryna) #3

muli sie nawet na 2 rdzeniach czyli procek odpada jak dla mie to chyba wina ramu... Nie jestem pewny moze jeszcze ktos cos podpowie....

a testować na 4 rdzeniach to narazie odpada box chłodzenie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

(Grzenioczaja) #4

Hey

Ja odblokowałem swojego phenoma i temperatur również mi nie pokazuje w żadnym programie oprócz SpeedFan. Mam też boxowe chłodzenie ale po testach podkręciłem go jeszcze do 3650Mhz i działa stabilnie bez większego skoku temp zarówno w spoczynku jak i obciążeniem.

(Lanryna) #5

heh nie to zebym sie chwalil ale na boxie wlasnie mam 4100 i dziala na 4 rdzeniach:) tylko z pamieciami mam problem bo na 1666 nie chce startowac:( czym sprawdzales stabilnosc proca???

(Mrylec) #6

OCCPT :smiley: Wrzuć test na 3 godziny i jak wypadnie stabilnie to masz całe 4 rdzenie :wink: Pamięci możesz przelecieć memtestem.

(Lanryna) #7

acha dziekowac:) zreszta narazie nie sprawdze stabilnosci bo mam chlodzenie boxa wiec tep mi sie niezla wywali... ale tak jak gralem 30 min w crysisa to normalnie chodzi i gry mi nie wywala:) tylko mam maly problem:( mam pozyczona grafike 8600GT i chyba do tego procka jest ona za slaba no nie??? bo w 3dmarku mam zaj... slaby wynik daje linka http://3dmark.com/3dm06/15197700

(Mrylec) #8

No 8600GT to nie jest jakaś super wydajna grafika, ale skoro grałeś w crysisa to powinno być dobrze. Widać procesor bierze większą cześć obliczeń na siebie... Ja na sprzęcie z podpisu ze zmienioną grafiką na GTX460 odpaliłem GTA4 w full detalach i rozdzielczości 1280x1024. Spokojnie było z 30fps :slight_smile:

(Lanryna) #9

hmm... no tak ale wynik cos ponad 4 k na tym procku to chyba za malo bardzo za malo....

co jest tego przyczyna??/ grafika czy tez cos z procesorem??? wedlug mnie to wlasnie grafa nie daje rady z tym procem.... w koncu to 4 rdzenie po 4ghz jak po oc...

chyba,że się myle wiec proszę o jakies inne opinie na ten temat:)

(Mrylec) #10

Wszystko jest ok, tylko 3Dmarki nie dzielą zadań miedzy CPU a GPU. Więc to co ma zrobić GPU to robi GPU a co CPU to robi CPU. Dlatego jest taki słaby wynik :slight_smile:

(Lanryna) #11

acha:) ok no to wszystko juz jest jasne:) do tego procka HD 5770 bedzie ok??? da sie na tej karcie w Crysisa pograc na wysokich detalach??? bo jesli nie to chyba wezme gtx 460

-- Dodane 24.12.2010 (Pt) 20:39 --

Kod Producenta 426018336-1145

Nazwa producenta karty GAINWARD GeForce GTX460

Nazwa producenta chipsetu nVidia

Typ Chipsetu GeForce GTX 460

Złącze PCI-Express 2.0 x 16

Wielkość pamięci 768 MB

Typ pamięci DDR 5

Szerokość magistrali pamięci 192 bit

Procesory strumieniowe 336

Taktowanie procesora 675 MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D 3600 MHz

Technologia wykonania 40 nm

RAMDAC 400 MHz

Low Profile Nie

Chłodzenie chipsetu Aktywne

Chłodzenie (opis) wentylator

Wyjścia D-Sub na karcie 1 szt.

Wyjścia DVI na karcie 2 szt.

Obsługa wielu monitorów 2

Wyjście HDTV Gniazdo HDMI

Wyjście standard TV Brak

Wejście Video Nie

Cross Fire Nie

SLI Tak

Zgodność programowa DirectX 11, OpenGL 4.0

taki gtx pobije HD 5770????

(Mrylec) #12

GTX460 bije na łeb HD5770. W testach dorównuje HD5850. Jak chcesz kupić tego GTX'a to lepiej MSI HAWK/TwinFrozr II :slight_smile:

(Lanryna) #13

mam takie pytanie jakie ustawic napiecie dla plyty glownej??? NB???

(Mrylec) #14

w biosie płyty głównej

(Lanryna) #15

tyle to ja wiem:) pytam sie jaka wartosc ustawic:0 a i czy 1.4 na procka to nie za duzo dalem przy takcie 3.8

(Mrylec) #16

Napięcie się podnosi o najmniejszą dostępną wartość, ponoś po troszkę i sprawdzaj czy jest stabilny.