Kręcenie procesora Htc Desire Z, czy to coś da?

Witam, otóż mam pewien dylemat, mianowicie niedługo wymieniam telefon. Mam w ofercie kilka telefonów, w tym w.w. model htc. Martwi mnie w nim jedynie procesor. Jest to Qualcomm 800mhz. Dużo korzystam z internetu więc nie chciałbym dostać oczopląsu od klatkowania tekstu(widziałem dużo filmików, w tym recenzje tego telefonu i przy poruszaniu się po stronie były widoczne przeskoki). Ponoć procesory Qualcomm są podatne na lekkie kręcenie (duża stabilność przy OC) i bardzo prosto można to zrobić. I tu nasuwa się moje pytanie:

Czy podkręcenie do 1,0-1,2ghz pokaże wzrost wydajności, czy to tylko efekt placebo??

Nadmienię, że nie martwię się o baterię.

Proszę o szybką i dokładną odpowiedź.

Pozdrawiam

Kolega ma identyczny. Miał standardowe zegary: 800mhz. System mu normalnie pracuje bez żadnych zwiech. Później natomiast sam zmniejszył zegar do około 700mhz, po to aby zmniejszył mu się pobór prądu. Przy 700mhz system nadal działa normalnie(zresztą sam sprawdzałem właśnie przeglądając internet i nie zauważyłem żadnych przeskoków(no chyba że strona była straaasznie przeładowana obrazkami, przy normalnych stronach wszystko jest ok)).

Mam ten model i przy 800MHz przeglądarka wraz z filmami flash HD działa bardzo płynnie. Sam mam podkręcony procek do 1,2 dla zwiększenia wydajności w grach - gdzie i tak jest bardzo wydajny :wink: