Kredyt dla studentów,kiedy i jak?

Witam,

w tym roku zdaję maturę i wybieram się na studia prywatne.Chciałbym w tym celu zaciągnąć kredyt dla studenta,ale nie wiem do ilu można wziąć ten kredyt(do jakiej kwoty maksymalnej) i kiedy należy go spłacić czy w trakcie studiów czy po? i jakie trzeba mieć dokumenty prócz legitymacji studenckiej?

kredyt wynosi od 500-1500 zł miesięcznie (zależy od banku)

spłacanie rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów (abyś w ten czas mógł znaleźć pracę)

wniosek do banku trzeba złożyć do połowy listopada

a swoją drogą czy to się opłaca?

po studiach masz ok. 30-35 tys zł lub więcej do spłacenia w plecy zależnie od kwoty którą ci dadzą co miesiąc więc to przemyśl

No wiesz ale trzeba jakoś spłacać studia,a bank mam nadzieję że jakoś rozłoży to na dobre dla mnie raty.

Każdy bank daję taki kredyt po ukończeniu pierwszego roku czy tylko ING?

dzięki za pomoc

większość banków daje, są niewielkie wyjątki

aha i jeszcze słyszałem, że przy rozpatrywaniu wniosków uwzględniają dochód na osobę w rodzinie, dlatego mogą ci nie przyznać kredytu jak będzie za wysoki dochód

Ok dzięki wielkie za pomoc ;]

Możecie jeszcze doradzić jaki bank daje najkorzystniejszy kredyt dla studenta?

Wiec, powiem może jak to było a raczej jest u mnie. Ja złożyłem wniosek w PKO. Trzeba go złożyć do 15 listopada. Wpisujesz wszystkie dane, kwotę jaką chcesz dostawać (400 lub 600zł/mies) oczywiście musi być specjalny zaświadczenie z uczelni do kredytu studenckiego (oni będą wiedzieć o co chodzi) i inne o dochodach wszystkich członków rodziny (z ZUS-u) od 18 lat w górę (nawet jeśli ktoś ma dochód “zerowy”). Minimalny dochód musi być ok. 400zł/na osobę, czy jakoś tak, a maksymalny do 1800zł zależy od ministerstwa. Później podpisy (twój, żyrantów-najczęściej rodziców)- to około końca stycznia. I pierwsza wpłata będzie zaraz po podpisach. Wypłata będzie od października do tego miesiąca, w którym zostały złożone podpisy. Dosyć pokaźna sumka wpłynie na konto (trzeba mieć założone konto) -ok 3000zł :lol: no i później co miesiąc po 600 lub 400zł (zależy ile zostało wpisane we wniosku). Raty wypłacane są od października to czerwca. A później dwie najważniejsze daty: 31.10 i 31.03 do tego czasy należy przynieś do banku zaświadczenie z uczelni, że się studiuje (specjalne do kredytu). Jak się tego nie zrobi bank będzie kazał spłać:? i kredyt zaczyna się spłacać po dwóch latach od zakończenia studiów (wszystko zależne od wniosku). Jeśli ktoś wybierze studia 3 i 2 i magisterkę będzie chciał zrobić gdzieś indziej to w banku podpisuje się specjalny aneks do umowy ale to później :smiley: ogólnie kredyt ten to dobra sprawa. Ja mam w PKO SA i jestem zadowolony. Zobaczymy jak to będzie ze spłatami… :smiley:

jak nie przekraczasz maksymalnego dochodu to kredyt dostaniesz jeśli będziesz miał poręczycieli (o odpowiednich dochodach)

Moja siostra próbowała wziąśc taki kredyt i jej nie przyznali z tego co czytałem w jakiejś gazecie przyznają znikomemu procentowi studentów ten kredyt.Sam się przekonasz jak już złożysz wniosek :slight_smile:

Serio? ciężko dostać kredyt studencki :frowning: ?

roberto121 dzięki wszystko dobrze wyjaśniłeś :slight_smile: ale czy to prawda że ten kredyt ciężko dostać?

nom niestety, jak prawie każdy kredyt w tym kraju

jeżeli nie przekraczasz dochodu (czyli w tej chwili ok 2000 zł na osobę) to kredy zostanie ci przyznany. Największym problemem jest znalezienie poręczycieli. I w tym miejscu jest największy problem.

poręczycielem może być rodzic ?i musi być ten poręczyciel?

może być rodzic i musi być poręczyciel.

jeżeli jesteś z terenów wiejskich może mieć do 80% wartości poręczenie ARiMR - ale tylko wybrane banki (np. spółdzielczy albo bgż). jeśli nie jesteś możesz starać się o poręczenie BGK do 70 % (w przypadku sierot do 100)