Kredyt studencki dla kogo i jakie są wymagania


(system) #1

Witam,

chciałbym zaciągnąć kredyt studencki i mam pytania kto taki kredyt może otrzymać,jakie są wymagania otrzymania takiego kredytu czy są potrzebni pośrednicy?


(hevet) #2

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kre ... =&aq=f&oq=


(Danielm86) #3
  1. Wysokośc kredytu?

  2. W jakim banku?

  3. Na jaki okres?


(system) #4

1.600 zł/mc

2.ten który da :wink:

3.od początku do końca studiów


(Wojy) #5

Banki, które udzielają takich kredytów to WBK Bank Zachodzni i PKO BP (jeśli się nie mylę :stuck_out_tongue_winking_eye:). Najlepiej idź tam i się dowiedz osobiści, bo są jakieś limity (liczba chętnych, dochód rodziny itd), a spłatę tego zaczynasz w 2 lat po zakończeniu studiów. Możesz się też ubiegać o anulowanie części kredytu lub całości w szczególnych przypadkach, ale na to bym nie liczył. Sam nie mam takiego kredytu. Wszystko to wiem od znajomych, więc radzę się upewnić. :slight_smile:


(sosen86) #6

banków jest więcej. nie tylko te. limitem jest dochód na osobę w tej chwili to pewnie tak z 2000 na osobę albo trochę mniej (tego dowiesz się już w banku). Najczęściej będziesz potrzebował dwóch poręczycieli (mogą nimi być twoi rodzice jeśli nie przekraczają określonego wieku i mają wystarczający dochód). Jeśli jesteś z terenów wiejskich i składając w BGŻ albo w spółdzielczym możesz się starać o poręczenie ARiMR wtedy ona poręcza chyba 70 albo 80 procent. Wtedy potrzebny ci będzie jeden poręczyciel. Jeśli nie jesteś z terenów wiejskich możesz starać się o poręczenie BGK - on poręcza 70 % kredytu ale bierze jakiś tam niewielki procent prowizji. Jeżeli nie przekraczasz dochodu to jedynym problemem jest znalezienie poręczycieli - jeśli ich masz to dostaniesz kredyt na 99%