Kręgosłup lędźiowy - jakie ćwiczenia?

Wiem, że tematyka może nietypowa, więc jeśli ktoś coś wie, niech odpisze lub odeśle mnie na inne forum :). Szukam właśnie ćwiczeń na odcinek lędźwiowy kręgosłupa, najlepiej z obrazkami lub przedstawione na filmikach. Znalazłem:

  • takie - tu jednak nie wiem, które ćwiczenia są tylko na lędźwie

  • i takie

Na YT są też fajne 3 filmiki z ćwiczeniami, ale akurat nie posiadam piłki, która jest tam wykorzystywana. Chciałbym generalnie wiedzieć, czy te podane przeze mnie ćwiczenia są odpowiednie i ewentualnie prosiłbym o podanie innych.

Możesz np. zgiąć w łokciach ręcę i w tej pozycji zrobić pompki. To np. będzie ćwiczenie na najniższy odcinek kręgosłupa. :slight_smile:

Dzięki, na innym forum też mi je polecono. Dosyć męczące ćwiczenie. :slight_smile:

…ćwiczenia mają być męczące, cała idea ćwiczeń na tym polega

zależy co chcesz z tym kręgosłupem lędźwiowym osiągnąć.

Jak cię po prostu plecy nap…lają, to pomyśl o basenie - na bóle przykurczowe od ciągłego siedzenia przy kompie nie ma nic lepszego od pływania (ale PŁYWANIA, a nie moczenia d…y w wodzie).

Jak szukasz czegoś co mógłbyś poćwiczyć w domu to polecam power yogę - o np. taki układzik:

pół godziny codziennie rano - zamiast seksu :slight_smile:

Nie mówią, że nie mają być męczące :). Byłem u ortopedy, bo pomyślałem, że warto coś zrobić z tym, że podczas stania po kilku minutach czuję mało uciążliwy ból w odcinku lędźwiowym. Ten zalecił mi wzmocnienie tych mięśni, by uniknąć operacji. O basenie słyszałem, ale o power jodze już nie. Na razie wykonuję kilka prostych ćwiczeń, może z czasem będę coś dodawał.