Kreska na matrycy


(Paleczek16) #1

Witam,

Jakiś czas temu przepaliły mi się świetlówki w monitorze (o czym radziłem się w tym wątku gasnacy-monitor-t500184.html). Monitor to Asus LCD VW193D 19" wide 5ms. Oddałem więc do naprawy, facet mi powiedział, że to nie inwerter tylko świetlówki i on tego nie umie zrobić. Radził żeby sprzedać sprawny inwerter na allegro. Ja byłem uparty więc kupiłem świetlówki i zamieniłem sam. Jestem w tym totalnym amatorem ale po połowie dnia udało mi się to jakoś sklecić. Monitor działa ale pojawiła się fioletowa, pionowa kreska na szerokość 1 piksela.

Tu załączam zdjęcie: http://i.imgur.com/zZraB.jpg

Moje pytanie: co mogłem zepsuć i czy da się to naprawić.

Pozdrawiam


(Qwerty01) #2

Spróbuj docisnąć obudowę na wysokości tej linii.


(krisfrost) #3

mi się wydaje ze cos jest żle dociśnięte w złączach, ( gniazdo-wtyczka) matryca lcd - płyta główna monitora


(Paleczek16) #4

Spróbowałem, nie zadziałało. Przy czym bardzo mocno nie naciskałem bo nie chce zepsuć.

Może rozłożę i złoże jeszcze raz.

@krisfrost: też tak myślałem dlatego siedziałem z lupą i dociskałem. Zaraz wrzucę zdjęcie ze środka, może czegoś nie widzę.

edit: środek http://i.imgur.com/lKjpm.jpg


(krisfrost) #5

popróbuj odpiąć każdą tasiemkę-złącze przetrzyj szmatką i podłącz z powrotem na to samo miejsce i tak ze wszystkimi takimi taśmami złączkami po kolei, to tylko możesz zrobić, nic innego a jeśli to nie pomoże to tylko servis

Dodane 20.12.2012 (Cz) 19:24

tam na samej górze też są tasiemki złączki (pod folią) jest ich w sumie 9-ć takie biało kwadraciki (to chyba zlacza do lcd)


(Paleczek16) #6

Te białe to przerwy, to brązowe to złącza ale tego nie odpinałem bo chyba się nawet nie da

A rozebranie z powrotem na części pierwsze ułożenie tego od nowa nic by nie dało?


(krisfrost) #7

wydaje mi się ze jakiś styk w złączu nie styka, najprawdopodobniej właśnie w tych tasiemkach łączących płytę główna z lcd, wiec przypatrz się dokładnie i jak pisałem wcześniej musisz być pewny ze wszystkie styki kontaktują, sprawdż także te styki na górze zdjęcia