Kret- problem w ogrodzie

Jak w temacie,mam w ogrodzie paskudnego kreta, walcze z nim już od dłuższego czasu bez skutku.

Czy zna ktoś jakiś sposób na niego ?

Kupowałem pułapki ,trucizne nic nie pomaga. Po truciźnie to dopiero czuje sie on jak na haju :slight_smile: jeszcze bardziej kopie.

Może ktoś zna tani skuteczny sposób, bo już trochę pieniędzy to on mnie kosztował. :frowning: :frowning:

Coś w tym stylu powinno chyba wystarczyć :lol: :wink: .

Sprawdzony, ale konieczny jest do tego silnik Diesla… Podłączasz rurę wydechową do którejś z dziur, pozostałe postaraj się pozatykać i zostawiasz silnik na chodzie przez kilka godzin. Nie ma takiego gryzonia, który by to wytrzymał.

A nie wiecie że krety są w Polsce pod ochroną? Jedynym legalnym sposobem na pozbycie się gryzonia jest złapanie go żywcem i wyniesienie gdzie indziej (np. na działkę sąsiada :P)

Owszem, z wyjątkiem występujących w zamkniętych ogrodach, szkółkach i na lotniskach.

spróbuj może elektronicznego stracha na krety, wsadzasz w ziemię i kret powinien się sam wynieść

nigdy tego nie sprawdzałem więc nie wiem czy to działa ale spróbować można

Odkąd miałem psinkę, husky syberiana, to krecika widać już nigdy, nigdy (!) nie było.

Nie doczytałeś do końca - Kreta nawet w ogrodach zabijać nie wolno. Ustawa z dnia 21.08.1997 r. O ochronie zwierząt.

http://staw.bieleccy.com.pl/str4_kret_pulapka.html

hehe mój starszy ( elekrtyk) prądem go potraktował, powbijał co nieco w ziemie, popodłańczał na noc i rano kret sztywny :stuck_out_tongue:

Kret, kot, pies a może i sąsiad pójdzie do prosi.gif

troche to niebezpieczne

Ale dziękuje wszystkim dance.GIF

Rambo01 kretowisko zalej wrzatkiem , albo nawet sama woda , kret nie potrafi plywac , topi sie , a we wrządku dodatkowo gotuje wiec masz obiad z głowy 8)

Jak jesteś taki mądry, to może tym wrzątkiem tyłek sobie polej? Zobaczysz jakie to przyjemne, sadysto.

:-o

Są jakieś preparaty, które się wsadza i zaczynają dymić, dymić(oczywiście w komorach zrobionych przez kreta), i odstraszy to kreta.

a może on nie jest wegetarianinem jak ty ? kret, zwierzę, też może służyć za jedzenie, ale żeby go zjeść, najpierw trzeba go zabić :stuck_out_tongue:

chociaż zgadzam się, zalewanie wrzątkiem to nie jest metoda na zabicie kreta, niezbyt humanitarna …

Ha… Nie żebym był przeciw, ale idź i głoś to dalej! :slight_smile:

Dokładnie.

-Wiesz, zawsze można użyć petard…?

Proszę, nie naśmiewajmy się z problemów. :wink:

Ja stosuję na krety w ogródku…kwiatki:)Nazywają się aksamitki i dla kreta wytwarzają zapach który je skutecznie odstrasza:) mam je zasadzone od 2 lat i ani widu ani słychu kretów na podwórku:)

Ja podsypałem swojemu krecikowi trutkę… na myszy… :mrgreen: poskutkowało :smiley:

Krety czasem są dosyć przydatne bo spulchniają ziemię np. w ogórdku warzywnym

Są papierosy dla kretów. :slight_smile:

Albo wlewaj często do dziur wode.

Można wziąć szmatkę i nasączyć naftą po czym do dziury włożyć i kret ucieka do sąsiadów :smiley: