Kret- problem w ogrodzie

(York09) #1

Jak w temacie,mam w ogrodzie paskudnego kreta, walcze z nim już od dłuższego czasu bez skutku.

Czy zna ktoś jakiś sposób na niego ?

Kupowałem pułapki ,trucizne nic nie pomaga. Po truciźnie to dopiero czuje sie on jak na haju :slight_smile: jeszcze bardziej kopie.

Może ktoś zna tani skuteczny sposób, bo już trochę pieniędzy to on mnie kosztował. :frowning: :frowning:

(Jado2) #2

Coś w tym stylu powinno chyba wystarczyć :lol: :wink: .

(Irabuntu) #3

Sprawdzony, ale konieczny jest do tego silnik Diesla... Podłączasz rurę wydechową do którejś z dziur, pozostałe postaraj się pozatykać i zostawiasz silnik na chodzie przez kilka godzin. Nie ma takiego gryzonia, który by to wytrzymał.

A nie wiecie że krety są w Polsce pod ochroną? Jedynym legalnym sposobem na pozbycie się gryzonia jest złapanie go żywcem i wyniesienie gdzie indziej (np. na działkę sąsiada :P)

(Irabuntu) #5

Owszem, z wyjątkiem występujących w zamkniętych ogrodach, szkółkach i na lotniskach.

(mario@) #6

spróbuj może elektronicznego stracha na krety, wsadzasz w ziemię i kret powinien się sam wynieść

nigdy tego nie sprawdzałem więc nie wiem czy to działa ale spróbować można

(Kicior) #7

Odkąd miałem psinkę, husky syberiana, to krecika widać już nigdy, nigdy (!) nie było.

(Jado2) #8

Nie doczytałeś do końca - Kreta nawet w ogrodach zabijać nie wolno. Ustawa z dnia 21.08.1997 r. O ochronie zwierząt.

http://staw.bieleccy.com.pl/str4_kret_pulapka.html

(Compaq9999) #9

hehe mój starszy ( elekrtyk) prądem go potraktował, powbijał co nieco w ziemie, popodłańczał na noc i rano kret sztywny :stuck_out_tongue:

(York09) #10

Kret, kot, pies a może i sąsiad pójdzie do prosi.gif

troche to niebezpieczne

Ale dziękuje wszystkim dance.GIF

(fiłek) #11

Rambo01 kretowisko zalej wrzatkiem , albo nawet sama woda , kret nie potrafi plywac , topi sie , a we wrządku dodatkowo gotuje wiec masz obiad z głowy 8)

Jak jesteś taki mądry, to może tym wrzątkiem tyłek sobie polej? Zobaczysz jakie to przyjemne, sadysto.

(Macio117) #13

:-o

Są jakieś preparaty, które się wsadza i zaczynają dymić, dymić(oczywiście w komorach zrobionych przez kreta), i odstraszy to kreta.

(Kubarek) #14

a może on nie jest wegetarianinem jak ty ? kret, zwierzę, też może służyć za jedzenie, ale żeby go zjeść, najpierw trzeba go zabić :stuck_out_tongue:

chociaż zgadzam się, zalewanie wrzątkiem to nie jest metoda na zabicie kreta, niezbyt humanitarna ...

(walker123) #15

Ha... Nie żebym był przeciw, ale idź i głoś to dalej! :slight_smile:

Dokładnie.

-Wiesz, zawsze można użyć petard...?

Proszę, nie naśmiewajmy się z problemów. :wink:

(Michalkapica) #16

Ja stosuję na krety w ogródku...kwiatki:)Nazywają się aksamitki i dla kreta wytwarzają zapach który je skutecznie odstrasza:) mam je zasadzone od 2 lat i ani widu ani słychu kretów na podwórku:)

(Jar3k Kolacz) #17

Ja podsypałem swojemu krecikowi trutkę... na myszy... :mrgreen: poskutkowało :smiley:

(Adampigan) #18

Krety czasem są dosyć przydatne bo spulchniają ziemię np. w ogórdku warzywnym

(Xpecet11) #19

Są papierosy dla kretów. :slight_smile:

Albo wlewaj często do dziur wode.

(Paluszczak) #20

Można wziąć szmatkę i nasączyć naftą po czym do dziury włożyć i kret ucieka do sąsiadów :smiley: