Kropka namonitorze i graficzna

(Mariuszlisnianski) #1

witam mam od jakiś paru miechów monitor samsung 2243 lnx...

i dziś oglądają c filmik na yt zobaczyłm w tym okienku na czarnym tle buforowania czerwona malutką kropke,wiec pomyslałem ze moze to filmik taki t oprzełaczyłem i dalej to samo więc mysle pewnie sie piksel wypalił i bee musiał niesc na gware ale zadziwiło mnie to ze jak na tapete ustawiłem czarne tło to czerwonej kropki niewidać ,,,,

czy to aby napewno piksel sie wypalił???

a moze na tapecie niepokazjue bo niemam ustawionych sterów od grafy??

a propo mojej grafy to moze wiecie co sie stało jak zainstaluje stery nawet te stare to przy starcie systemu nawet melodyjki nie słychac i kom hibere ma...

a i w biosie takie paski po ekranie lataja...ale bez sterów działa...

(Żółta`Ciżemka) #2

To jest hot piksel(niktóre są zielona, niebieskie), czyli zmienia kolor zależy jakie ma tło :wink: mam takiego na psp :frowning: Chyba nie można reklamować chyba że masz na nie gwarancję

(Mandrasik17) #3

jednego piksela na gware nie wezmą

(Mackobdg29) #4

poszukaj na googlach jest jakiś program który naprawia uszkodzone pixele coś tam ostatnio czytałem podobno jest skuteczny w 80% uszkodzeń

(Mariuszlisnianski) #5

a jezeli wezme poprostu i powiem ze jak ogladam filmik na yt i czerwone "kropki"widać na czarnym tle to oni hyba niebeą sprawdzać w sklepie...

czy będą??

a co do tego programu to bede musiał go miec cały cczas zainstalowanego i go włanczać??

(system) #6

Padł ci subpiksel, naucz się pisać po polsku to będzie cię można zrozumieć. W gwarze może być napisane, ile martwych pikseli/subpikseli można już reklamować. Program polega na naświetlaniu tego piksela kolejnymi kolorami, bardzo szybko je zmieniając, więc nie dość, że trzeba go mieć uruchomionego, to jeszcze cały czas trzymać na wierzchu.

(Mariuszlisnianski) #7

zalll...niedosc ze grafa chyba do du** to jeszcze tera monitor dac na gwarke i pewnie czekac z 2 miechy...

tak to uz jest a niewiecie co z moja grafa moze być ??

dodam ze jeszcze są zielone pasy jak windows się ładuje...