Kropki na starym komputerze


(Vip Roxor) #1

Witam, kolega polecił abym tutaj napisał, cyctat. "najlepsze forum komputerowe" Mam nadzieję, że wy pomożecie mi w rozwiązaniu tego problemu.Jeżeli napisałem w nieodpowiednim działa to proszę o przeniesienie do właściwego :slight_smile: .Jakieś 2-3dni temu spadł mi komputer z Biurka :x , Gdy włączyłem go na monitorze występują wszędzie kolorowe kropki, na pulpicie, na filmach z Youtube itd, dodam że nie mogę odpalić ŻADNEJ gry oraz Filmu.Jest to stary komputer, ale chciałbym mieć go sprawnego, więc czego to może być wina, karty? wtedy bym kupił jakąś za 60-70zł i by hulało :slight_smile:

FOTO: kropkiz.jpg

Pozdrawiam,

Mateusz


(Drobok) #2

Spróbuj podłączyć monitor do innego komputera. Jeśli kropki bd dalej to wina monitora i to go należy wymienić. Jeśli to nie wina monitora to wymiana karty pomoże. Btw spróbuj też docisnąć kartę do szyny (nikłe szanse lecz warto spróbować)


(Vip Roxor) #3

hmm, Monitor to chyba odpada bo on mi nie spadł, A po spadnięciu komputer odrazu kropki były.


(Drobok) #4

Jak masz to na screenie to nie wina monitora :slight_smile: Ale wątpię by po glebie skrzynki były aż takie drastycznie efekty. Mogła paść szyna, albo karta graficzna. Radziłbym przetestować przed zakupem nowej.


(Michal Kolatek) #5

Wygląda jak uszkodzona pamięć karty, przetestuj ją tym programem:

http://majorgeeks.com/Video_Memory_Stre ... d5896.html


(Vip Roxor) #6

Zrobię to jutro bo zaraz muszę iść :slight_smile: Mam ostatnie pytanie, Jakie GPU warto kupić w Cenie 60-70zł? Nvidia czy Radeon obojętnie, na PCI-E


(Drobok) #7

Test pamięci nic nie da w wypadku padniętej bądź przepalonej szyny.


(Michal Kolatek) #8

Przy upalonym PCI-E wątpię czy płyta by wstała, program nic nie kosztuje to czemu by nie odpalić, osobiście stawiam na kartę, może przy upadku od naciągu kabla laminat się zgiął i uszkodził luty od VRAMu, lub ścieżki.

http://allegro.pl/nvidia-geforce-7600gs ... 01431.html