Krótka nazwa

Wymiękłem w tym temacie.

Do czego służy krótka nazwa na portalu?
Czy jej zmiana wiąże się ze zmianą loginu i ogólnie nicku?
No i ostatnie najważniejsze, bo próbowałem wprowadzić zmianę, ale została odrzucona. Co tam można wpisać, a co nie?

Krótka nazwa

Każdy użytkownik portalu może posługiwać się krótką i przyjazną nazwą w linku do swojego bloga. Po włączeniu tej funkcji link do bloga przybierze postać: http://www.dobreprogramy.pl/nick

Chyba nic więcej dodawać nie trzeba?

1 polubienie

To akurat widziałem. Jest to odpowiedź co najwyżej do pierwszego pytania.

Eh, nie wiem co jeszcze jest niezrozumiałego, więc napiszę łopatologicznie.

Nie, w celu zmiany nicku należy zgłosic się do administracji, kiedyś możliwa była jednokrotna zmiana, jak jest obecnie nie wiem, regulamin zastąpiono zasadami z których mało co wynika.[quote=“Tyran6, post:1, topic:521162”]
No i ostatnie najważniejsze, bo próbowałem wprowadzić zmianę, ale została odrzucona. Co tam można wpisać, a co nie?
[/quote]
Włączając krótką nazwę otrzymujesz komunikat:

Poprzednio wybrana przez Ciebie nazwa została odrzucona przez moderatora. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z redakcją.

Zwykle krótka nazwa to po prostu nick. Twój nick zawiera jednak niedozwolone znaki, dlatego jeśli chcesz korzystać z krótkich linków i/lub z konta Jabbera, musisz wybrać inną, uproszczoną nazwę (zalecamy nazwę możliwie najbardziej zbliżoną do obecnego nicka). Jest to czynność jednorazowa - nazwy nie da się już później zmienić! Pamiętaj też, że Twój nick w portalu nie ulegnie zmianie.

Krótka nazwa może mieć do 20 znaków. Może się składać wyłącznie z liter alfabetu łacińskiego (bez polskich znaków diakrytycznych), cyfr, znaków dywizu ("-"), podkreślenia ("_") i kropki (".").

Teraz już chyba znasz odpowiedź na każde twoje pytanie?

1 polubienie

Na drugie pytanie odpowiedziałeś za co dziękuje.Wydaje mi się, że tego nie było, albo nie doczytałem:

Pamiętaj też, że Twój nick w portalu nie ulegnie zmianie.

Nadal pozostaje pytanie trzecie, bo zamieszczona informacja jest nieprecyzyjna.

Zwykle krótka nazwa to po prostu nick
zalecamy nazwę możliwie najbardziej zbliżoną do obecnego nicka

Czyli jest to zalecenie, a nie konieczność. Wybrałem sobie zupełnie inną nazwę i została odrzucona mimo,że nie zawierała żadnych znaków poza literami alfabetu łacińskiego.
Nie mniej w tym temacie chodziło mi głównie o to czy zmiana krótkiej nazwy wiąże się z modyfikacją nicku.

Zgadzam się, że zamieszczona informacja wprowadza w błąd - mój nick również okazuje się nieprawidłową nazwą. Pewnie dlatego dodano zapis - W razie wątpliwości prosimy o kontakt z redakcją :wink:

1 polubienie

Ja na szczęście nic nie musiałem zmieniać - zostawiłem ten sam nick :slight_smile: