Krótki czas pracy baterii - co robić? - Podstawa gwarancji?

Witam. Posiadam laptopa HP 550. Początkowo bateria przy pełnym naładowaniu wytrzymywała (ze stoperem w ręku :P) 1h 55min, przy normalnej pracy tj. internet, muzyka, filmiki na YouTube etc. Teraz przy samym przeglądaniu internetu wystarcza ledwo na 1h. Jedyne co się zmieniło z mojej strony to to, że laptop cały czas jest podpięty do prądu (wraz z baterią) czasem odepnę go na 10, 15 min i znów podpinam, wcześniej rozładowywałem do samego końca po czym podpinałem, czy to może być przyczyna krótkiej pracy baterii, oraz czy taki czas pracy baterii może być podstawą gwarancji( na stronie pisze, że bateria wytrzymuje do 4,5h ale wiem że to na najsłabszej konfiguracji - jasność matrycy itp.)?

Na akumulator w laptopie zazwyczaj jest krótsza gwarancja (np. tylko sześcio miesięczna).

Takim postępowaniem “załatwiłeś” sobie tą baterie. Jeśli nie zamierzasz korzystać z wbudowanego akumulatora, po prostu go wymontuj.

Masz na myśli to, że był cały czas pod prądem czy to, że na chwile był wypinany?

tak to prawda, laptop nie powinien być stale na zasilaczu, po naładowaniu akumulatora powinieneś go odłączyć, pracować na baterii a jak poziom naładowania spadnie poniżej 70% to wtedy ładować, ale lepiej poczekać aż bateria się mocno rozładuje :!:

polecam artykuły

http://pclab.pl/art26289.html

http://www.grush.one.pl/article.php?id=baterie

http://www.notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=23

Rozumiem, że krótki czas pracy baterii ( nie ważne z jakich powodów :smiley: )nie daje roszczeń gwarancyjnych?

Czy można jakoś odratować baterie nie mówię żeby wrócić do 1h 55min ale żeby chociaż troche… czy nowa bateria?

ciężko powiedzieć, zależy jak długo masz już tego laptopa, zawsze mozna z gwarancją coś spróbować :smiley:

musisz próbować, rozładuj do zera i naładuj ąż system powie że naładowana , i wtedy zobaczymy jak się zachowa :smiley:

teraz się skapnąłem, że bateria dłużej się ładuje niż wystarcza, wcześniej nie zwracałem na to uwagi, to normalne i czy TO może być podstawą gwarancji?

no nie wiem, moja ładuje sie 2h15min a starcza na ponad 3h, tak jest na moim przykładzie, zawsze możesz próbować, a czy się uda to nie wiem