Krótki film dużo zajmuje

(maciek03) #1

film.JPG

w linku jest zrzuta ekranu właściwości filmu nagranego na wakacjach nowym samsungiem es50(aparatem cyfrowym), film trwa tylko 2 min i 3 sekundy a zajmuje prawie 300mb jest ktoś w stanie mi wyjaśnić dlaczego tak dużo jak na tak krótki film nagrany aparatem, i jak zrobić aby ten film tyle miejsca na dysku nie zajmował?

(system) #2

Podaj jeszcze dane dotyczące rozdzielczości i ilości klatek na sekundę.

(Mutant5) #3

Gdyż film ten jest bez kompresji :stuck_out_tongue:

(maciek03) #4

film.JPG

na tej zrzucie pisze że obraz vga, na komputerze na pełnym ekranie film dobrze widać beż jakiś strat w jakości obrazu ale wszystko wskazuje na to że obraz w filmie jest vga

-- Dodane 17.10.2009 (So) 15:59 --

format avi jest bez kompresji??

jak zrobić żeby ten film mniej miejsca zajmował na dysku

(stalesz) #5

Przekonwertuj go Any Video Convertorem na avi..bez widocznej straty jakości.Pliki Mov.zajmują dużo miejsca.

(Mutant5) #6

Byle jakim konwerterem go potraktuj np. do divx :stuck_out_tongue:

Filmy avi są i bez kompresji i z, zależy jakim kodekiem zostały potraktowane :stuck_out_tongue:

(maciek03) #7

to co mam ten film tym konwerterem przekonwertować do avi , i będzie mniej miejsca zajmować ?

(stalesz) #8

Tak,Ustaw Dostosowny film avi.

(maciek03) #9

mam problem z any video converter 3.0.5 bo jak klimam aby odtważał w programie to jest czarny obraz i po chwili kończy odtwarzanie o nie mogę zaznaczyć początek filmu i koniec a to raczej nie jest problem z codekiem bo mam i mi dobrze odtwarza w sub-edit

może polecicie jakiś innym program

(Gryf00n) #10

Xmedia recode

Format Factory

lub

Super

Media Coder