Krótki film dużo zajmuje

film.JPG

w linku jest zrzuta ekranu właściwości filmu nagranego na wakacjach nowym samsungiem es50(aparatem cyfrowym), film trwa tylko 2 min i 3 sekundy a zajmuje prawie 300mb jest ktoś w stanie mi wyjaśnić dlaczego tak dużo jak na tak krótki film nagrany aparatem, i jak zrobić aby ten film tyle miejsca na dysku nie zajmował?

Podaj jeszcze dane dotyczące rozdzielczości i ilości klatek na sekundę.

Gdyż film ten jest bez kompresji :stuck_out_tongue:

film.JPG

na tej zrzucie pisze że obraz vga, na komputerze na pełnym ekranie film dobrze widać beż jakiś strat w jakości obrazu ale wszystko wskazuje na to że obraz w filmie jest vga

Dodane 17.10.2009 (So) 15:59

format avi jest bez kompresji??

jak zrobić żeby ten film mniej miejsca zajmował na dysku

Przekonwertuj go Any Video Convertorem na avi…bez widocznej straty jakości.Pliki Mov.zajmują dużo miejsca.

Byle jakim konwerterem go potraktuj np. do divx :stuck_out_tongue:

Filmy avi są i bez kompresji i z, zależy jakim kodekiem zostały potraktowane :stuck_out_tongue:

to co mam ten film tym konwerterem przekonwertować do avi , i będzie mniej miejsca zajmować ?

Tak,Ustaw Dostosowny film avi.

mam problem z any video converter 3.0.5 bo jak klimam aby odtważał w programie to jest czarny obraz i po chwili kończy odtwarzanie o nie mogę zaznaczyć początek filmu i koniec a to raczej nie jest problem z codekiem bo mam i mi dobrze odtwarza w sub-edit

może polecicie jakiś innym program

Xmedia recode

Format Factory

lub

Super

Media Coder