Krótkie zawieszenie systemu przy próbie jego zamknięcia

Witam.

Mam zainstalowane na jednym dysku XP oraz Fedore 10. Oczywiście fedora na swojej oddzielnej partycji. W każdym bądź razie wszystko do niedawna było ok. System działał stabilnie, bez większych problemów. Aktualizacje przeprowadzam oczywiście w miarę często - z raz na tydzień. Ostatnio kombinowałem coś z wyglądem systemu bawiąc się ustawieniami typu kolorki okien oraz automatyczne przechodzenie z okna do okna po najechaniu na nie myszką. Piszę o tym, bo nie wiem czy to istotne w moim problemie. Ale do rzeczy - przy próbie wyłączenia komputera (System->Wyłączenie systemu (czy coś takiego)) nic się nie dzieje. Tzn. wciskam przycisk, oba paski ‘zamarzają’, a procesor coś tam sobie robi (widać w aktualizującym się menadżerze zasobów. Po jakiejś chwili paski się odblokowują. Czekam, włączam coś innego i niby działa. Dopiero później nagle wyskakuje okienko zamykania systemu… Miał ktoś z was podobny problem? Czego to może być wina? Kombinowanie z kolorkami? Jakas lipna aktualizacja? Da się sprawdzić co się dzieje podczas tego zamarzania (jaka usługa działa - o ile tam są usługi, bo jestem początkujący w tym systemi)?

Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym za jakąkolwiek pomoc, bo system ten naprawdę bardzo dobrze pracował i co najważniejsze wygodnie się pod nim programuje :slight_smile:

Pozdrawiam.