Krytyczny błąd Dual-Biosu!

Zazwyczaj komputer włącza się z jednym krótkim bipnięciem i BIOS. Jednak z nieznanego powodu następują 4 długie bipnięcia i restart, i tak w kółko! Nic na ekranie nie widzę, tzn. memory test BIOS’a się nie wyświetla. Pomożecie?

Specyfikacja:

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2P
RAM: KINGMAX KLBC28F-A8KB4
Karta graficzna: nVidia Geforce 6100
Procesor: AMD Athlon 64 Proccessor 3500+

Jeszcze mały szczegół: CMOS jest uszkodzony od grudnia 2016r.

Ścieżka dźwiękowa: https://drive.google.com/open?id=0B3KF6LLoMS-ocXFQSVgxdlZKZ2M

Wymontuj kartę graficzną i zrób próby na karcie graficznej zintegrowanej. Warto by było wyzerować przy tej okazji BIOS zworką na płycie głównej.

Przecież ta karta graficzna jest zintegrowana!

Ja nie miałem takiej przykrości by mi padła zintegrowana, a miała przed sobą naprawę hardcorowy test odpaliłem taką strasznie wymagającą grę akcji bez aa bez rozmycia obraz low 800x600 (powinna padać tego chipa/procesora nic nie chłodzi żaden radiator nawet) i tak cały tydzień po 4-5h
A wymagało HD 3800 lub GF8000 1Gb … Dwa razy tak miałem że musiałem przejść całe ;p
nie pojawiały sie artefakty … Nigdy nie spaliłem karty i Nigdy nie miałem resetu (a by się zresetował komp na obronę)

Czy ty w coś wymagającego grałeś przed tym?
Pewnie cię czeka zakup osobnej grafiki za 300zł lub kolejnej płyty głównej.

Ogólnie to nie wiem, co mogło się zepsuć. Zawsze tak przebiega startup: Rozruch podstawowych elementów -> Bipnięcie -> Na ekranie pierwszym obrazem jest ten Memory test. A teraz cztery długie Bipnięcie, na ekranie nic nie pojawia się, no bo nie było krótkiego Bipnięcie.
Ogólnie sprawcą może być RAM, bo jest to 800MHz, a układ obsługuje 1066MHz.
Ostatnim razem to grałem w Minecraft 1.7.2 A ostatnio w wymagającą grę grałem 2 miesiące temu, ta gra to Half-life 2. Oczywiście wszystko szło płynnie, ale długo się ładowało, bo z 512MB RAM’u to trochę trwa. Raczej karta graficzna się nie spaliła, bo to NVIDIA GeForce3600. To szybciej powinna się spalić karta w lapku: Intel HD Graphics. :smiley:

moze virus przejoł kontrolę nad komputerem :j

Dobra, wiem dlaczego nie chciał się włączyć! Sloty do RAM’u nie były domknięte (kość nie siedziała cała w slocie)!