Krytyczny wyjątek/win98se/

Tak jak w temacie pokazuje mi sie z niczego komunikat na niebieskim tle “krytyczny wyjatek…” i nie wiem co mam zrobic z tym problemem. Nie moge pograc w HARD TRUCKA2 bo pokazuje mi sie komunikat. Rowniez jak zostawie komputer sam sobie tzn. wlaczony i leci muza to przewaznie pokazuje mi sie to samo. POMOZCIE :frowning:

A na czym to polega - jaki jest napis

na monitorze oraz co pisze w szczegółach ?

Czy był czas kiedy Twój komputer pracował poprawnnie i czy może pamiętasz od kiedy zaczął pojawiać się ten komunikat, może wgrywałeś jakieś programy, cracki, może dodawałeś jakieś urządzenia, może zacząłeś używać programów do podkręcania procka czy karty graficznej? Napisz coś na ten temat, moment od którego zaczął pojawiać się ten komunikat będzie bardzo pomocny. A może to się zaczęło jak wgrałeś grę, na której nie możesz pograć?

Pozdrawiam

Golden Finger

W przypadku win 98 krytyczne wyjątki to nic szczególnego pojawiają się nieoczekiwanie nawet na nowo zainstalowanym systemie a im “starszy” system tym częściej. Komp to nie śmietnik i jak mu się za wiele napakuje to się zaczyna dławić. Przyczyn może być nieskończenie wiele a rad jeszcze więcej. Cóż pozostaje: czyszczenie rejestru, defragmentacja twardziela, wywalenie zbędnego oprogramowania, stosowanie narzędzi optymalizujących pracę systemu czy dysku twardego np. Norton System Works i oczywiście łatanie systemu np ze stronki windows update. Powodzenia w ratowaniu systemu. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Wlasciwie to ten komunikat zaczal pojawiac sieod poczatq jak tylko wgralem win98se. tylko ze teraz zaczal mnie meczyc coraz czesciej a od czasu zainstalowania HARD TRUCKA 2 to juz wogole jak raz na 100 prob mi wejdzie to jest dla mnie swieto. U innych na tym samym systemie(wgrywanym z tej samej plytki) wszystko dziala poprawnie. Moze mi ktos podac jakas stronke z jakimis patchami do sciagniecia i “reanimacji” mojego systemu.

Wlasciwie to ten komunikat zaczal pojawiac sieod poczatq jak tylko wgralem win98se. tylko ze teraz zaczal mnie meczyc coraz czesciej a od czasu zainstalowania HARD TRUCKA 2 to juz wogole jak raz na 100 prob mi wejdzie to jest dla mnie swieto. U innych na tym samym systemie(wgrywanym z tej samej plytki) wszystko dziala poprawnie. Moze mi ktos podac jakas stronke z jakimis patchami do sciagniecia i “reanimacji” mojego systemu. Co do zasmiecania kompa to ja raczej staram sie pozostawiac przynajmniej 3 gb wolnej przestrzeni na jednym dysq. Zawsze wyrzucam niepotrzebne rzeczy. czekam na dalsze instrukcje choc te tez daly mi troche pomocy.

Proponował bym win XP :smiley:

A jeśli od niedawna jest “bardzo uciążliwe” to może pomoże scanreg/restore ?

Czy jest to problem również od początku posiadania tego komputera, bo wydaje mi się, że możesz mieć problem sprzętowy. Co by nie mówić o Win 98, to taki objaw od początku nie jest jego winą, bo nawet jak raz się źle zinstaluje to można to poprawić. Jeżeli po czystej instalacji masz takie kłopoty lub bywa komunikat typu “bład programu… karnel itd” i ponowana instalacja daje taki sam objaw, ja bym szukał przyczyny w komputerze.

Pozdrawiam

Golden Finger

Nadal czekam na

odpowiedź na swoje pytanie.

nie sztuka zalożyc następny system sztuka jest naprawić ,zwalczyc problem w zainstalowanym systemi 98 :slight_smile:

No wiec panie ASTERISK :smiley: tam pojawia sie napis " WYSTAPIL KRYTYCZNY WYJATEK W" … i tam jakies numerki i ze nastapi zamkniecie biezacej aplikacji i przewaznie komp zawiesza mi sie po nacisnieciu jakiegokolwiek klawisza lub komunikat pojawia sie okolo 5 razy ale i tak sie komp wiesz albo co jest spotykane czesciej wraca na pulpit. A co do instalowania XP to juz mialem ten system jest dobry do netu lecz nie do gier. Starsze gierki na nim nie chulaja. Jak mialem zwyklego win98 ( nie SE ) to wszysciutko elegancko mi smigalo no tylko ze nie moglem wgrac sterownikow do karty dzwiekowej( ktora mam zintegrowana ) a na 98se dzwiek wgrywam bez problemu. Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi (na zwyklym 98 jak zapuscilem sobie wnampa i puscilem film to nie bylo glosu z filmu a na 98se zapuszczam winampa i film i slychac 2 glosy ) nie wiem w czym polega problem ale to juz staje sie bardzo uciazliwe.

  1. Daruj sobie tego Pana;

  2. O te jakies numerki mi chodzi.

  3. Czasem masz przycisk - zaawansowane - co tam jest ?

Mam Win 98 SE i kartę Sound Blaster. Dwie

melodie słyszę, gdy jedna *.mid -

a druga *.mp3 - mogę je wzajemnie

wymieszać w mikserze.

Może spróbuj odinstalować kartę i jej sterowniki

z Menadżera Urządzeń a po restarcie -wgrać sterowniki od nowa.

PS. Czy tylko jest to możliwe przy karcie zintegrowanej ?

No no. z tymi krytycznymi wyjątakmi jest ciężko, szczegulnie w win 98 SE. Ja na moim starym komputerze też miałem win 98 Se i tez miałem te krytyczne wyjątki chyba z 10 razy zformatowałem kompa i ciągle to samo i było coraz gorzej. Radze ci przejść na Win xp tam takie żeczy się raczej nie pojawiają a jak już to bardzo żadko. Aha i jeszcze coć krytyczne wyjątki mogą też oznaczać że z twoim komputerem jest coś nie tak ( np coś jest z procesorem albo z kartą graficzną). Trzema słowami muwiąc oznacza to że twój komputer się kruszy :).

Asterisk to o czym ty mowisz to nie jest ten problem:D chodzi mi o to ze caly ekran jest w niebieskim tle i napisane biala czcionka. a to z karta muzyczna to juz nie problem jakos sobie radze tylko chodzi mi o tego win 98se. wgrywalem normalnego 98 i elegancko bez zadnych “krytycznych wyjatkow” tylko ten 98se jest jakis taki do kitu. a co do xp to jakos nie moge go zainstalowac na moim kompie:( raz go mialem juz instalowanego a teraz to wlacza mi sie niebieski obraz i po tym czeka sie az pojawi sie czarny noi po tym czarnym obrazie powinien sie pojawic instalator ale niestety nic nie idzie nie wiem jaka jest przyczyna. juz sam nie wiem co jest grane. NAJCHETNIEJ BYM SPRZEDAL TEGO KOMPA I KUPIL JAKIS NOWY tylko mam jeden problem brak kasy (a moze ktos bedzie taki dobry i zamieni sie ze mna:D ) choc nie sadze

Napisz te, jak mowisz “tam jakies numerki”, czyki numer bledu, to ktos Ci napisze co to jest za problem i co z tym zrobic. Co do systemu, to proponuje zainstalowac dwa, skoro mowisz, ze byles zadowolony z XP. A 98 bedziesz uzywal tylko np. do ulubionych gier, ktore nie chodza pod XP.

Kolega Jędker pisze, pisze i pisze…

Jak dotąd nie zrozumiałem czego właściwie dotyczy problem(y). Przyczyn i rozwiązań może być mnóstwo.

W przypadku Win 98 SE problemy z wyjątkami krytycznymi dotyczą zazwyczaj niezgodności progamów/sprzętu z DirectX oraz sterownikami.

Proponuję koledze zapoznać się z informacjami o systemach Windows na polskich stronach Microsoft - jest tam mnóstwo informacji o sposobach, metodach, zasadach, funkcjonowaniu itd. itp. Proponuję też instalację poprawek z Windows Update oraz przeskanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów (np. http://www.wp.pl/wirusy).

Jeśli chodzi o instalację Win XP to nic sie nie dzieje, ponieważ kolega zapewne przekroczył czas przeznaczony na przejście do etapu właściwej instalacji systemu (pisałem o tym kilkakrotnie na tym forum - wystarczy poszukać).

Tak czy siak proponuję SFORMATOWAĆ"twardziela" i zainstalować XP (kolega pisze że posiada takowy). Jeśli to nie rozwiąże problemów tzn. że przyczyną może być przestarzały sprzęt (jaki?? też nic nie napisano).

Temat gier:

na XP też śmigają gry - w przeciwnym przypadku wystarczy zastosować tryb zgodności z dowolnym Windowsem.

Pisałeś, że masz karte muzyczna zintegrowaną.

U mnie to ona powodowała konflikt.

Rozwiązania mogą byc dwa:

  1. Kup kartę PCI

  2. Przyspieszenie sprzętowe dla audio zmniejsz w kierunku brak.

To drugie przeważnie u mnie działa.

Po za tym, niektóre aplikacje mogą powodować konflikt, szczególnie te, które ingerują w jądro.

Często przyczyną błędów przy grach są programy antywirusowe.

Pozdrawiam

Wiec spisalem sobie caly komunikat jaki wyswietla mi sie przypomne ze pojawia sie on na niebieskim tle a oto on:

Wystapil krytyczny wyjatek 0E w 0028:C0006EB2 w VXD VMM(01)+0005EBL. Biezaca aplikacja zostanie zakonczona.

*Nacisnij dowolny klawisz, aby zakonczyc biezaca aplikacje

*Nacisnij ALT+CTRL+DEL ponownie, aby zrestartowac komputer wszelkie niezapisane dane we wszystkich aplikajach zostana utracone.

No i wlasnie taki komunikat mi sie pojawia tylko czasami sie cyferki zmienaija. Ale podalem to co mi sie ostatnio pokazalo.

no juz napisalem komunikat a tu zadnego odezwu. moze jednak ktos moi odpisze i da rade na moj problem

Krytyczny wyjątek 0E przy 0028:xxxxxxxx w VXD SYMEvent(02)+xxxxxxxx przy pierwszym uruchomieniu systemu Windows 98


Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:

  • Microsoft Windows 98

Streszczenie

Po zainstalowaniu systemu Windows 98, przy jego pierwszym uruchomieniu może pojawić się błąd:

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E przy 0028:XXXXXXXX w VXD SYMEvent(02)+XXXXXXXX.

Przyczyna

Problem ten pojawia się wtedy, gdy na komputerze zainstalowane są starsze wersje oprogramowania firmy Symantec (np.: Norton AntiVirus).

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy odłączyć plik Symevent.386. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Za pomocą Edytora Rejestru usuń klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\SymEvnt

W pliku System.ini znajdź wpis symevnt.386 i wstaw na jego początku średnik.

Zapisz plik System.ini i ponownie uruchom system.

Po zakończeniu instalacji systemu Windows 98 ponownie zainstaluj oprogramowanie firmy Symantec.

Więcej informacji

Plik Symevnt.386 jest częścią narzędzia Symantec Event Handler, w skład którego wchodzą również pliki Symevnt1.dll oraz S32event1.dll. Odpowiedzialny jest on za monitorowanie plików i przesyłanie informacji do programu Norton AntiVirus oraz innych aplikacji firmy Symantec.

Błędy „Krytyczny wyjątek OE…” występujące losowo w różnych miejscach


Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:

  • Microsoft Windows 98 Wydanie drugie

  • Microsoft Windows 98


Jeżeli w tym artykule nie opisano uzyskiwanego komunikatu o błędzie, należy zapoznać się z następującym artykułem z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base, aby wyświetlić więcej artykułów opisujących komunikaty o błędach:

Q315854 Windows 98 and Windows Me Error Message Resource Center

Produkty omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft; firma Microsoft nie daje żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie wydajności lub niezawodności tych produktów.

Symptomy

Podczas sesji systemu Windows mogą pojawić się liczne komunikaty o błędzie podobne do następujących:

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:C1529458 w VxD

MCSCAN(01) + 00017DB8.

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:C1528EDB8 w VxD

MCSCAN32(01) + 00017DB8.

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:C02C8877 w VxD

VTDATI(03) + 0000013F.

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0155F:BFF99BDA7.

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:C1528258 w VxD

MCSCAN32(01) + 00017DB8.

Krytyczny wyjątek 0E 16BF:013F75D6.

Przyczyna

To zachowanie może wystąpić, jeśli na komputerze jest zainstalowany program McAfee VirusScan.

Rozwiązanie

W celu obejścia tego problemu można zastosować jedną z poniższych metod.

Metoda 1

Skontaktuj się z firmą McAfee w sprawie zaktualizowania programu VirusScan.

Metoda 2

Wyłącz składnik Vsstat.exe (z programu McAfee VirusScan). Aby uzyskać dodatkowe informacje, jak wyłączyć składnik Vsstat.exe, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:

Q281965 How to Troubleshoot Using the Msconfig Utility with Windows 98

Metoda 3

Usuń program McAfee VirusScan. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Na pasku zadań kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Ustawienia, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

W Panelu sterowania kliknij dwukrotnie ikonę Dodaj/Usuń programy.

W oknie dialogowym Właściwości: Dodaj/Usuń programy kliknij pozycję McAfee VirusScan na karcie Instaluj/Odinstaluj, a następnie kliknij przycisk Dodaj/Usuń.

Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby całkowicie usunąć program McAfee VirusScan z komputera.

UWAGA: Inną metodą rozwiązania tego problemu może być uruchomienie narzędzia naprawczego dla programu McAfee VirusScan.

Więcej informacji

Dodatkowe informacje o programie McAfee VirusScan oraz jego aktualizacje można uzyskać od firmy McAfee pod następującym adresem URL:

http://www.mcafee.com

Zamieszczone w tym artykule informacje, jak skontaktować się z innymi firmami, mają ułatwiać uzyskiwanie potrzebnej pomocy technicznej. Informacje te mogą się zmienić bez powiadomienia. Firma Microsoft nie gwarantuje dokładności informacji dotyczących innych firm.

Artykuł został utworzony na podstawie obiektu Solution Object SOX010917700032 przez v-2lholl (twórca obiektu SO).

Przypadki, w których rozwiązano ten problem:

SRX001226606314

SRX010604604619

SRX001225600229

SRX000926600261

SRX001221600892

SRX010424605487

wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:


Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:

  • Microsoft Windows Millennium Edition

  • Microsoft Windows 98

  • Microsoft Windows 95


WAŻNE: Ten artykuł zawiera informacje na temat edytowania Rejestru. Przed edycją Rejestru upewnij się, że wiesz, jak go przywrócić w przypadku pojawienia się problemu. Informacje o przywracaniu Rejestru można znaleźć w temacie „Przywracanie Rejestru” w Pomocy programu Regedit.exe lub w temacie „Przywracanie klucza Rejestru” w Pomocy programu Regedt32.exe.

Jeżeli w tym artykule nie opisano komunikatu o błędzie, który otrzymujesz, zobacz następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web, aby wyświetlić więcej artykułów opisujących komunikaty o błędach:

http://support.microsoft.com/support/wi … resctr.asp

Aby wyświetlić listę innych artykułów dotyczących błędów „Krytyczny wyjątek 0E” w systemie Windows 98, kliknij następujące łącze:

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę artykułów dotyczących krytycznego wyjątku 0E w systemie Windows 98

Aby wyświetlić listę innych artykułów dotyczących błędów „Krytyczny wyjątek 0E” w systemie Windows Me, kliknij następujące łącze:

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę artykułów dotyczących krytycznego wyjątku 0E w systemie Windows Me

Symptomy

Po zainstalowaniu systemu Windows, przy uruchamianiu go może pojawić się następujący komunikat o błędzie:

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:XXXXXXXX w VXD SYMEvent(02)+XXXXXXXX.

Przyczyna

Takie zachowanie może pojawić się wtedy, gdy zainstalowana jest starsza wersja programu firmy Symantec (na przykład Norton AntiVirus).

Rozwiązanie

OSTRZEŻENIE: Nieprawidłowe wykorzystanie Edytora Rejestru może być przyczyną poważnych problemów, które spowodują, że konieczna może być ponowna instalacja systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że możliwe będzie rozwiązanie problemów spowodowanych niepoprawnym użyciem Edytora Rejestru. Możesz używać Edytora Rejestru na własną odpowiedzialność.

Informacje o edytowaniu Rejestru można znaleźć w temacie „Zmienianie kluczy i wartości” w Pomocy Edytora Rejestru (Regedit.exe) lub w tematach „Dodawanie i usuwanie informacji w Rejestrze” i „Edytowanie danych Rejestru” w Pomocy programu Regedt32.exe. Należy pamiętać o utworzeniu kopii zapasowej Rejestru przed jego edycją.

Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć plik Symantec Symevnt.386. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Użyj Edytora Rejestru, aby usunąć następujący klucz Rejestru (jeśli istnieje):

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\SymEvnt

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie sysedit, a następnie kliknij przycisk OK.

W menu Okno kliknij plik System.ini.

W menu Wyszukaj kliknij polecenie Znajdź.

W polu Znajdź wpisz symevnt.386, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Umieść średnik (:wink: na początku wiersza zawierającego nazwę „symevnt.386”.

W menu Plik kliknij polecenie Zapisz, a następnie kliknij polecenie Zakończ.

Ponownie uruchom komputer.

Po pomyślnym zakończeniu instalacji ponownie zainstaluj program firmy Symantec. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z firmą Symantec, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Jeśli instalacja nie może się powieść z powodu tego problemu, klienci powinni spróbować dokonać rozruchu w trybie awaryjnym i usunąć program Norton. Inną możliwością jest poddanie edycji pliku System.ini w celu wyłączenia ładowania pliku Symevnt.386. Należy zachęcić klientów, aby zaktualizowali swoją wersję programu Norton do najnowszej wersji dostępnej w firmie Symantec lub odinstalowali dany produkt przed zainstalowaniem systemu Windows 98.

Dodatkowe informacje dotyczące aktualizowania plików pomocniczych dla produktów Norton są dostępne w dokumencie:

ftp://ftp.symantec.com/public/english_u … ymevnt.txt

Więcej informacji

Plik Symevnt.386 jest częścią zestawu „Symantec Event Handler”, który składa się z plików Symevnt.386, Symevnt1.dll i S32evnt1.dll. Te pliki monitorują informacje o systemie i raportują je programowi Norton AntiVirus oraz innym narzędziom firmy Symantec.

Do innych programów firmy Symantec, które korzystają z tych plików, należą:

Norton Utilities

Norton Desktop for Windows (NDW)

pcANYWHERE (wersje 2.0x i 32)

Norton Administrator for Networks (NAN)

Norton Navigator

Produkty innych firm omówione w tym artykule są produkowane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft; firma Microsoft nie daje żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.