Krzaki na ekranie podczas pracy na baterii

Witam. Mam laptopa Dell Inspiron N7710. Jakoś miesiąc temu wysiadły chyba któreś ogniwa w baterii, ponieważ 100% naładowania jest przy 55% początkowej wartości. O ile to nie przeszkadza aż tak, to martwi mnie problem z ekranem. Po 5 minutach pracy na baterii, ekran zmienia się na podobny do tego filmiku (http://www.youtube.com/watch?v=GCkIaEx-Hjo). Pojawiają się krzaki i brak kolorów. Zaznaczam, że sytuacja ma miejsce tylko podczas pracy na baterii. Na stronie Della nowa bateria kosztuje 500 zł, czy mogę inaczej rozwiązać ten problem, niż kupując nową baterię? Czym spowodowane są krzaki na ekranie? 

Gwarancja skończyła mi się 2 miesiące temu, więc nie wiem czy serwis jest opłacalny.

Raport diagnostyki wydajności zasilania:energy-report.html

 

Pozdrawiam :slight_smile:

 

 

 

 

Szukaj dobrego serwisu w okolicy, który regeneruje baterie (po regeneracji pojemność ma być jak w oryginale) lub trzeba kupić nową oryginalną.

Nie wykluczone, że po prostu zbyt niskim napięciem zasilania karty graficznej. Podaj jeszcze, jak zachowuje się laptop z baterią i jednocześnie podłączoną ładowarką?

Ładowarka + bateria działa bez zarzutów. Czasami mam problem z wybudzaniem z uśpienia, ale to inna bajka. Bateria trzyma wystarczająco 1h, ale jednak konieczna jest regeneracja baterii, żeby krzaki zniknęły?

Może zrób jeszcze tak:

  • zasilacz odłączony i przy starcie przycisk F8 i tryb awaryjny i tak go zostaw do samoczynnego wyłączenia (nic nie rób).

  • później naładuj max baterię i sprawdź

 

Możliwe, że to bateria lub coś na układzie sterowania baterii, czyli serwis i trzeba sprawdzić na innej dobrej baterii.

Bateria w trybie awaryjnym rozładowywała się ok. 1,5h. naładowałem do 100% w ok 40 minut. Ok. 10 sekund po odłączeniu kabla - ekran łapie krzaki.

Czyli na 100% wina baterii? 

Nowa kosztuje 500zł, ale ile kosztuje średnio regeneracja?

 

Edit:

Oryginalne baterie ze sklepu Della są mega drogie, a co z tymi z allegro za 150 zł np. http://allegro.pl/bateria-do-dell-inspiron-n5010-n5110-n7710-sklep-i3740704743.html ?

Nie będzie z nimi problemu?

Kupujesz, albo oryginał, albo swoją regenerujesz. Na zamienniki szkoda kasy. Wybór należy do Ciebie.

Wymieniłem baterię. Przy pierwszym rozładowywaniu krzaki pojawiły się po ok. 20 minutach. Co mam zrobić, konieczny jest serwis?

Gdy pojawią się krzaki, wystarczy na chwilę podłączyć i odłączyć zasilacz i znowu działa, ale to nie jest rozwiązanie ;/

To już sprawa serwisowa i przede wszystkim należy go sprawdzić na dobrej oryginalnej baterii.